Teknoloji Dünyasının Büyüleyici Haritası

Teknoloji Dünyasının Büyüleyici Haritası

Slovak bir grafik tasarım öğrencisi, tamamen teknoloji markalarınından oluşan bir dünya haritası ortaya çıkardı. İnanılmaz detaylar içeren haritaya bir göz atmak ister misiniz?
 
Bağımsız tasarımcıların ve grafik öğrencilerinin hazırladığı çalışmalar internet sayesinde kitlelere ulaşabiliyor. Bunlardan bazıları ise profesyonel işler ile rekabet edebilecek düzeyde yaratıcı ve ayrıntılı. Böyle bir çalışmaya imza atan Slovak grafik tasarım öğrencisi Martin Vargic, teknoloji dünyasının haritasını çıkardı. Her ne kadar Vargic çalışmasını “Internet Haritası” olarak adlandırsa da tasarımda internet ile birlikte teknoloji devleri ve ürünleri de yer alıyor.
 

teknoloji-dunya-1

 
Her köşede başka bir detay

Harita üzerine teknoloji ve internet dünyasının markalarını akıllıca yerleştiren Vargic, eğildiği ince detaylarla tasarımının ilgi görmesini sağlamış durumda. Mashable sitesinin yayımladığı görsellerde Vargic’in haritasının tüm detayları da gözler önüne seriliyor.
 

teknoloji-dunya-2

 
Her isimde teknoloji var


Haritada ülkelerden tutun da bölge, eyalet, şehir isimlerine kadar her şey teknoloji markalarından oluşuyor. İlk göze çarpan markalar arasında Google, Microsoft, Facebook, Apple, Amazon, AOL gibi devler yer alıyor. Okyanus isimleri ise “Spam Ocean“, “Interface Ocean“, “Data Ocean” gibi oldukça ilginç seçimlerden oluşuyor.
 
Haritanın yüksek çözünürlüklü hali ve diğer ayrıntılar için sonraki sayfaya geçiniz…
 

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.