Telefon Şarjı Biten Yolcular ABD’ye Uçamayacak !

Telefon Şarjı Biten Yolcular ABD’ye Uçamayacak !

Alınan istihbarat bilgileri doğrultusunda terör örgütleri tarafından cep telefonlarının içerisine patlayıcı yerleştirilmesi sonucunda bomba yapıldığı bilgisinin hızla yayılması üzerine ABD hükümeti ülkeye girecek yolcuların cep telefonlarını kontrol etme kararı aldı.

yolcular

Alınan karar doğrultusunda telefonunun şarjı bitmiş veya telefonu açılmayan yolcular uçağa alınmayacak. ABD Ulaştırma Güvenlik Dairesi, El Kaide isimli terör örgütünün cep telefonundan bomba ürettiği, gelen istihbarat bilgisi üzerine böyle bir uygulamaya gidildiği açıklandı. Bu karar üzerine yolcular havaalanına geldiklerinde ilk olarak cep telefonlarını açarak güvenlik görevlilerine göstermek olacak.

Geçtiğimiz hafta başlayan bu uygulama neticesinde, havalanında ki kontrol noktasından geçebilecek cihazları geliştirebildikleri bilgisini alan ABD hükümeti, ayrıca El Kaide üyeleri tarafından cep telefonları üzerine bomba yerleştirildiğini, bunun sonucu olarak ta Amerika Birleşik Devletleri’ ne gidecek olan uçakların düşürülmesinin planlanıldığı belirtildi.

Bu yüzden yetkililer tarafından kontrol noktasında akıllı telefonların özellikle kontrol edileceğini ifade edildi.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.