Telefona Dokunmadan Kaç Saniye Durabilirsiniz!

Telefona Dokunmadan Kaç Saniye Durabilirsiniz!

Sürekli olarak yanımızda bulundurduğumuz ve artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan akıllı telefonumuza bakmadan kaç saniye durabiliyoruz? Yapılan araştırmalara göre çıkan sonucun vahim seviyede olduğunu söyleyebilirim.

Farz edelim toplu taşıma araçlarında, bir arkadaşınızın yanında yada bir randevunuz olduğunda sıkıldınız ve yapılacak bir şey olmadığından dolayı eliniz telefona gidiyor. Peki telefona ne kadar süre bakıyorsunuz? Üç dakika? Beş dakika?

Kaspersky Lab adına Würzburg ve Nottingham-Trent Üniversiteleri tarafından yapılan deneyde katılımcılar, bir bekleme odasında serbest bırakıldılar ve ellerinin telefonlarına gitmesi ortalama 44 saniyede gerçekleşti. Telefonları kontrol etme süreleri erkekler için ortalama 21 saniye, bayanlarda ise ortalama 57 saniye sürdü.

Sonuç olarak 10 dakikalık bekleme seansı sonrasında katılımcılar telefonlarını ortalama 5 dakika kullandı. Daha önce yapılan araştırmalara da bakıldığında vazgeçemediğimiz mobil cihazlarımıza oldukça bağımlıyız.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.