Telefonun Gece Boyunca Şarjda Bırakılması Doğru Mu?

Telefonun Gece Boyunca Şarjda Bırakılması Doğru Mu?

Teknolojik anlamda büyük gelişim gösteren akıllı telefonlar, artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası halini aldı. Hayatımıza girdiğinden beri her ne kadar istenilenleri yerine getirseler de, cihazlardaki problem genel olarak ele alındığında “şarjın çabuk tükenmesi” ortaya çıkmakta.

Telefonu gün içerisinde bir defa mutlaka şarj ediyoruzdur. Mobil kullanıcıların ortak sorunu şarj etme ve şarj bekleme süresidir. Günümüzde en çok şarj edilme saati gece yatmadan önce tercih edilmektedir. Peki gece boyunca şarjda bırakılan cihazlar sorun teşkil eder mi? sorusu herkes tarafından yönetilen sorular arasında.. BilisimBiLGi olarak bu konuya değinmek istedik.

Bataryalar, gereğinden fazla şarja bağlı bırakıldığında ya da tamamen boşaldığında zaman içerisinde belirli bir düzen içerisinde çalışamaz hale gelebiliyorlar. Tabi sürekli gelişen ve yenilenen mobil teknolojisi ile beraber bataryaları şarj eden adaptörler de büyük bir rol üstlenmektedir. Zaman içerisinde sıkıntı çıkarmaması adına orijinal adaptörler bu durumlara engel olmak için tasarlandı.

Yani batarya şarj seviyesi %100 durumda iken pile giden akım kesilmiş olmakta. Bu durumda siz gece uykudayken telefon belirli aralıklar içerisinde şarj aldığından herhangi bir sorun teşkil etmemekte. Sonuç olarak siz siz olun orijinal ürün ve adaptörleri kullanmaya özen gösterin. Yine de imkan dahilinde telefonu gereğinden fazla şarja takılı bırakmamaya özen gösterin.

Notebook Kapağı Kapalı Konumda iken Telefon Nasıl Şarj Edilir?

iPhone’ umu Normalden Daha Hızlı Nasıl Şarj Edebilirim?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.