Telefonunuzu Bilgisayara Bağladıysanız Dikkat !

Telefonunuzu Bilgisayara Bağladıysanız Dikkat !

Windows İşletim Sistemi’ ne bulaşan zararlı yazılımın eğer bilgisayara Android İşletim Sistemli bir cihaza bağlanması durumunda ise akıllı telefona bulaşmaya çalıştığı ortaya çıkmaktadır.

telefon-bilgisayar-baglanti

Zararlı yazılımın bilgisayarlara bulaştıktan sonra adeta pusu da bekleyerek bilgisayara Android işletim sistemli bir cihaz bağlantı durumunu bekliyor ve bağlantı durumu gerçekleştiğinde cihaz üzerinden bankacılık işlemlerine girilmesi durumunda ise zararlı yazılım kendisini aktif ediyor.

Symantec’ ten bir uzman verilen bilgi doğrultusunda; bu zararlı yazılımın bilgisayar üzerinde “.dll” dosya uzantı oluşturduktan sonra sistem dosyası gibi çalışmakta buna bağlı olarak bilgisayarın her açılması ile kendini çalıştırdığı ve bilgisayara Android bir cihaz bağlanması durumunda ise “.apk” uzantılı dosya oluşturduğu vurgulanmaktadır.

Bu zararlı yazılımdan kurtulmak için antivirüs yazılımlarının yüklenmesi ile birlikte güncel tutulması gerekmekte.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.