Touch ID Sorunsuz Nasıl Kullanılabilir?

Touch ID Sorunsuz Nasıl Kullanılabilir?

iPhone veya iPad cihazlarında parmak iziyle oluşturulmuş kimlik algılayıcısı sayesinde aygıtın kilidini açabilmenin yanı sıra iTunes Store, App StoreiBooks Store üzerinden satın alma işlemi içinde kullanabildiğimiz Touch ID’ nin, işlerimizi gerçekten kolaylaştırdığı ortada. Tabi çalışmadığı zamanlarda gerçekten sinir bozucu da olabilmekte.

Oluşturulmuş kimliği, lekeli ya da ıslak bir şekilde kullanmaya çalıştığınızda yanıt veremeyebilir. Bu durum karşısında Touch ID’ ye tanımlanacak ufak bir hile yardımıyla karşılaşılabilecek sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Nasıl mı?

Touch ID Parmak İzinizi Daha da İyi Tanımlasın!

Örneğin spor egzersiziyle uğraştıktan sonra elde oluşan terden, elinize sürdüğünüz kreme, yemek pişirme esnasında oluşabilecek kalıntı ya da bazen ciltte meydana gelebilecek kurumadan kaynaklı durumlarda Touch ID işlevini yerine getiremeyebilir. Parmak izi tarayıcısının hassasiyet ve verimliliğini arttırma aslına bakılırsa oldukça kolay, bilindiği gibi iOS işletim sistemi birden fazla sayıda parmak izi tanımlamaya imkan sağlamakta. Yani buda demek oluyor ki, farklı parmaklarınızı birden fazla kez tanımlayabiliyorsunuz.

Tabi ki burada asıl önemli olan oluşturulmuş kimliği lekeli ya da ıslak bir şekilde kullanmaya çalıştığınızda karşılaştığınız durumdur. Bunun üstesinden gelebilmenin yolu ise parmaklarınız kirli yada ıslakken Touch ID’ ye tanımlamaktır.

Touch ID’ ye Parmak İzi Tanımlama 

  • iPhone veya iPad üzerinden öncelikli olarak ana ekranda yer alan “Ayarlar” sekmesine, daha sonra “Touch ID ve Parola” bölümüne girin.
  • Buradan da Parmak İzi Ekle diyerek, daha fazla parmak izi eklemeniz yeterli olacaktır. Son olarak en fazla 5 parmak izi kaydı oluşturabileceğinizi de hatırlatayım

iPhone veya iPad cihazlarında parmak iziyle oluşturulmuş kimlik ile karşılaşılabilecek sorunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.