Transformers: Kayıp Çağ’ dan İzlenimler

Transformers: Kayıp Çağ’ dan İzlenimler

Malum ramazan ayı birde hafta sonu olunca vakit geçirmek adına arkadaşımla nasıl bir etkinlik yapabiliriz diye düşünürken, Adana M1 Cinemaximum’ a gidip vizyonda bulunan Transformers serisinin dördüncü halkası olan Kayıp Çağ filmini izlemeye karar verdik.

kayip-cag-01

Film hakkında kısaca şunu belirtmek gerekirse Transformers: Kayıp Çağ, tüm dünyada büyük beklentilerle vizyona girmesine rağmen, beklentileri karşılamayarak hayal kırıklığına uğrattığını söyleyebilirim.

Serinin ilk üç filminde yer alan oyuncu kadrosundan tamamen farklı bir kadro ile karşımıza çıkıyor. Başrolde ünlü aktör Mark Wahlberg oynadığı Kayıp Çağ filminde, Stanley Tucci, Nicola Peltz, Kelsey Grammer ve Jack Reynor’ da yer alan oyuncular arasında. Filmde tüm oyuncular sergiledikleri oyunculuk açısından serinin diğer filmlerine kıyaslama yapıldığında performans olarak adeta insanı şaşkına çevirdiğini söyleyebilirim.

kayip-cag-00

Transformers: Kayıp Çağ’ da geçen hikaye “Otobotlar” ile “Deseptikonlar” arasındaki geçen savaş Otobotlar’ ın insanlarla olan ittifakının sona ermesine neden olmuştur. Komplo kurulan Otobotlar’ dan bir kısmı yok edilmiş, kurtulmayı başaranlar ise farklı yerlerde saklanmaktadır. Mark Wahlberg’ in günün birinde yapacağı bir icadı ile dünya tarafından tanınıp zengin olma hayalleri kuran “Cade” isimli bir karakteri, Mark Wahlberg kızı rolündeki Nicola Peltz ise babasının çılgın derecede ki mucitliklerine karşı çıkan “Tessa” isimli karakteri canlandırmakta. Cade ve arkadaşı bir gün sinema salonunu gidiyorlar ve sinema salonunda daha önceden dikkat edilmeyen bir TIR ile karşılaşıyorlar. Çalışmaz halde bulunan TIR “Optimus Prime” ın ta kendisidir. Sadece TIR’ ı satın alan Cade evine gelmesiyle kısa zaman içerisinde TIR’ da bir gariplik olduğunu fark ediyor ve Optimus Prime yeniden hayata döndürüyor. Yeniden canlanan Optimus Prime diğer Otobotlar’ da bir araya getirerek kendileri için hazırlanan komployu aydınlatma çalışıyorlar.

Sonuç olarak Transformers’ ın son serisi olan Kayıp Çağ filmi için daha öncede belirttiğim gibi önceki serilere bakarak senaryonun biraz basit kalması ve oyuncuların sergiledikleri performans ile gerçekten hayal kırıklığına uğratıyor. Oyunculuktan konu açılmışken başta Nicola Peltz sergilediği berbat performansının ardından önceki serilerde Megan Fox’ un ifadesiz yüzü ve donuk hallerini bile arar olduk diyebilirim.

Transformers serisinin ilk filminin kötü olma durumu sergilenen oyunculuktan veya senaryo açsından değil, filmdeki animasyonlardan kaynaklandığı dile getirilmekteydi, yine de bu kadar sığ bir senaryoya sahip olmadığını belirtmek istedim. İzleyecekler için iyi seyirler..

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.