Tüm Sekmeleri Kapatma Onay Ekranı Nasıl Geri Getirilir?

A+
A-
Tüm Sekmeleri Kapatma Onay Ekranı Nasıl Geri Getirilir?

Tarayıcılarda üst üste açık olan sekmeler, internette gezinirken işimizi bir hayli kolaylaştırmaktadır. Gezinme işi bitip, Microsoft Edge‘ i tamamen kapatmak istediğimizde ” Tüm sekmeleri kapatmak istiyor musunuz? ” diye bir onay penceresi karşımıza gelecek, Tümünü Kapat dediğimizde açık olan tüm sekmeler kapanacaktır. Yine aynı uyarı penceresinde ” Her zaman tüm sekmeleri kapat ” seçimini onaylarsak, tarayıcıya bundan sonraki girişlerimiz de sağ üst köşede yer alan çarpı butonuna tıkladığımız zaman herhangi bir uyarı almadan hali hazırda açık olan tüm sekmeler kapanacaktır.

“Her zaman tüm sekmeleri kapat” seçimine bilerek yada bilmeyerek tıkladığınızı varsayalım. Bu yöneltilen soruyu yeniden getirmek istiyorsunuz, ancak bu seçimi geri getirecek herhangi bir seçenek bulunmamaktadır. Peki “Tüm sekmeleri kapatmak istiyor musunuz?” sorusunu tekrar getirme yolunun ” Registry ” olduğunu söylesem. Nasıl mı?

  • Öncelikli olarak Registry Editörünü açalım (Görev çubuğunda yer alan Windows’ u ara‘ ya Regedit yazın ve Enter’ a basın)
  • Daha sonra aşağıda yer alan adımları takip edin

tum-sekmeleri-kapatma-onay-ekrani-1

  • Gelen ekranda sağ tarafta yer alan ” AskToCloseAllTabs ” isminde bir kayıt bulunmakta, buna çift tıklayarak ” 0 ” olan değer verisini ” 1 ” yapıp Tamam tıklayın

tum-sekmeleri-kapatma-onay-ekrani

Microsoft Edge tarayıcısında “Tüm sekmeleri kapatmak istiyor musunuz?” uyarı penceresinin geri getirilmesine yönelik paylaştığım bilgi umarım faydalı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.