UAC Nedir? Nasıl kapatılır? Hakkında Detaylı Bilgi

UAC Nedir?  Nasıl kapatılır?  Hakkında Detaylı Bilgi

UAC İşletim Sistemlerine Windows Vista, Windows 7, Windows 8 işletim sistemleri ile sistem güvenliği için geliştirilmiş bir uygulamadır.

uac-ekrani

UAC- Açılımı User Account Control (Kullanıcı Hesabı Denetimi) ile sisteminizde izinsiz değişiklik yapılmasını önlemede yardımcı uygulamadır.

Bu uygulamayı devre dışı bırakmak için Başlat->Denetim Masası->Kullanıcı Hesabı Denetimi Ayarlarını tıklayın veya Windows 8 işletim sisteminde arama kısmına UAC yazılmasıyla karşımıza Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarları gelmektedir, oradan da ulaşabilirsiniz.

uac-resim-1

UAC – Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarlarında 4 kademeli ayar çizgisi bulunmaktadır. Bu ayarlar “Yalnızca Programlar” bilgisayarda değişiklik yapmaya çalıştığında uyar özelliği mevcut olup, yada en yüksek güvenlik ayarlarına getirildiğinde ise programların değişiklik yapmasıyla birlikte aynı zamanda Windows sistem ayarlarında değişiklik yapılmasında uyar seçeneğiyle sunulan bir uygulamadır.

Tabiki Windows tarafından geliştirilen bu uygulama tek başına değilde, antivirüs yazılımının olması sistem için gerekli olmaktadır.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.