Uçakta WiFi Hizmeti THY ile Başlıyor

Uçakta WiFi Hizmeti THY ile Başlıyor

TTNet ile THY arasında bugün imzalanan anlaşma çerçevesinde , THY’nin uluslararası uçuşlarında WiFi hizmetine erişebilecek.

thywifi2

Uzun mesafe uçuşlarda sanal hayattan kopmak istemeyenler için çözüm THY ve TTNET işbirliği ile geliyor. Türk Hava Yolları ve TTNET arasında imzalanan anlaşma kapsamında Nisan ayı itibarıyla Türk Hava Yolları yolcularının uçuş sırasındaki internet erişimi kablosuz olarak TTNET WiFi Fly ile sağlanacak.
BTK Başkanı Tayfun Acarer, THY Genel Müdürü Temel Kotil ve TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya’nın katılımlarıyla bugün gerçekleştirilen imza töreninde, THY filosundaki uzun mesafe uçaklarında mevcut WiFi kullanımı TTNET’e geçerken, kablosuz internet erişimi sağlanan uçak sayısının da hızla artırılacağı açıklandı. İmzalanan anlaşma ile TTNET, Türk Hava Yolları filosunun internet erişimi bulunan uçaklarında sunulan WiFi hizmetinin internet servis sağlayıcısı ve Türk Hava Yolları’nın marka ortağı oldu.

Uçaklarda TTNET’e Doyacağız

Uluslararası uçuşlarda kullanılan kablosuz internet altyapısına sahip 12 adet Boeing 777-300 ER tipi uçakta sunulan WiFi internet hizmeti, Nisan ayı itibariyle TTNET tarafından sağlanacak. Türk Hava Yolları’nın Boeing ve Airbus’tan teslim alacağı yeni geniş gövdeli uçaklarla birlikte, 2017 yılı sonunda 62 adet geniş gövdeli uçakta yolcuların “TTNET WiFi Fly” ile internete bağlanması hedefleniyor.
İnternet altyapısı olan uçaklarda sunulan WiFi hizmetinin bundan böyle TTNET tarafından sağlanmasının yanı sıra, geniş kapsamlı bir marka ortaklığını da içeren anlaşmaya göre, Türk Hava Yolları’nın uçak içi eğlence sistemi olan Planet’te de TTNET’in reklam ve tanıtım içerikleri yer alacak.

Ücretlendirme Nasıl Olacak?

THY’nin bir süredir test ettiği uçaklarda kablosuz internet hizmeti bu süreçte ücretsiz olarak sunuldu. Ancak ihalenin gerçekleşmesi sonucunda belirli bir ücretlendirme de söz konusu olacak. TTNET Genel Müdürü Kaya, TTNET WiFi Fly için iki tip tarife planladıklarını açıkladı: saatlik ve 24 saatlik. Buna göre saatlik kullanım 9,99 dolardan, 24 saatlik kullanım ise 14,99 dolardan ücretlendirilecek. Son bir not olarak, yurtiçi uçuşlarda kablosuz internet hizmeti için herhangi bir çalışma yapılmadığını da belirtmekte fayda var.

Kaynak: ShiftDelete

ETİKETLER: , , , ,
KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.