Uzmanlar Uyardı! iOS 11 Beta Sürümünü Hemen Yüklemeyin

Uzmanlar Uyardı! iOS 11 Beta Sürümünü Hemen Yüklemeyin

Geliştiricilere yönelik olarak geçtiğimiz günlerde WWDC 17 etkiliğinde sunulan yeni mobil işletim sistemi iOS 11 beta sürümünü kullanıcılar, gündelik kullanmakta oldukları Apple cihazlarına  yüklemek için sabırsızlanmakta. Son kullanıcılar tasarım değişikliklerini ve gelen yenilikleri görmek adına cihazlarına yükleme konusunda tereddüt etmiyor. Ancak uzmanlar uyarmakta şuan için sunulan sürüm gerçek anlamda kitlelere sunulan sürüm değil, geliştirilme aşamasında olduğundan uygulama geliştiricilere özeldir.

Son kullanıcılar kişisel olarak kullandıkları cihazlarına iOS 11′ in beta olan sürümünü yüklerse pişman olabilecekleri bazı sorunlarla karşılaşabilecekleri uzmanlar tarafından dile getirilmekte.

iOS 11′ in geliştiricileri şu ana kadar test cihazlarına yükleyip denedikleri beta sürümünde karşılaştıkları bazı hatalar:

  • iPhone’ lar rastgele sıfırlanabiliyor.
  • iPad’ ler şarj esnasında güç kaybediyorlar.
  • Kopyalama ve yapıştırma işlemleri iPhone 6’ larda sorun teşkil ediyor.
  • Bazı cihazlarda 3D Touch özelliği devre dışı kalıyor ya da donmalara sebep oluyor.

Bu ve ileride karşılaşılacak tüm hatalar, geliştiriciler tarafından Apple’ a Eylül ayına kadar bildirilecek. Yükleme konusunda acele etmeyin, Eylül ayını beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Kaynak : http://appleinsider.com/articles/17/06/07/psa-dont-install-ios-11-on-your-main-iphone-unless-you-hate-yourself

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.