Uzun Sayfalarda Aradığınızı Bulmanın Kolay Yolu

Uzun Sayfalarda Aradığınızı Bulmanın Kolay Yolu

Internet üzerinde bir kelime aratıyorsunuz, arama sonucunda bulduğunuz sayfa çok fazla bilgi içeriyor ve aramış olduğunuz kelimenin samanlıkta iğne aramaktan farksız olduğunu düşünüyorsanız? Böyle düşünmenize gerek yok, bu durumun elbette bir çözüm yolu var!

Bazen arama motorlarında herhangi bir bilginin aramasını yapar ve çıkan sonuçlar arasında gerekli incelemeleri yapmaya çalışırsınız. Aradığınıza ulaşabilirsiniz tabi ki, ancak sayıca çok fazla sayfadan oluşan bir içerik düşünüldüğünde aramış olduğunuz kelimeyi bulup çıkarmak adeta işkence haline dönüşebilmektedir. Eğer siz de elektronik ortamlarda aradığını bulmakta zorlanan kullanıcılardan birisiyseniz, bu durumu dert etmenize gerek yok. Metinler üzerinde yapılan aramaları kolaylaştıracak bir yöntem bizlere sunulmaktadır. Nasıl mı?

CTRL + F

Yukarıda yer alan tuş kombinasyonu sayesinde arama ekranına ulaşın. Bu kısıma aramış olduğunuz kelimeyi girin. O anki bulunduğunuz site üzerinde aramış olduğunuz kelime varsa bu sayede bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.