WhatsApp Artık Bu Telefonların Fişini Çekiyor!

WhatsApp Artık Bu Telefonların Fişini Çekiyor!

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle SMS‘ lerin yerini alan popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ dan üzücü bir haber geldi. Ne yazık ki WhatsApp artık bazı telefonlarda kullanılamayacak! Acaba telefonumda kullanılacak mı, kullanılmayacak mı? diye hemen telaş yapmanıza gerek yok! Merak edilen soruların cevabını yazının devamında bulabilirsiniz..

WhatsApp dünya genelinde kullanılan en popüler mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi. WhatsApp’ a gelen yenilik aslında bir kısım kullanıcıyı değil de, hem iOS hem de Android kullanıcılarını ilgilendiren bir durum. Akıllı telefon kullanıcıları için destek sayfasını güncelleyen WhatsApp, uygulamanın artık çalışmayacağı telefonları ayrı ayrı açıklamak yerine farklı bir yol izledi.

WhatsApp’ın Çalışmayacağı Telefonlar

WhatsApp’ ın destek sayfasında iOS 9 altındaki sürümlere sahip iPhone kullanıcılarının artık WhatsApp’ ı kullanamayacağı açıklandı. Yani iOS 9 ve üstü sürümlerde kullanıcılar WhatsApp kullanmaya devam edebilecek. WhatsApp Destek sayfasına aşağıda yer alan adresten ulaşabilirsiniz.

https://faq.whatsapp.com/iphone/download-and-installation/about-supported-iphones

Android tarafında ise 4.0.3 sürümünün altındaki versiyonlarda WhatsApp çalışmayacak. WhatsApp Destek sayfasına aşağıda yer alan adresten ulaşabilirsiniz.

https://faq.whatsapp.com/android/download-and-installation/about-supported-android-devices

2021 yılı itibari ile WhatsApp’ ın çalışmayacağı iOS ve Android telefonlar;

  • HTC Desire, LG Optimus Black, Motorola Droid Razr, Samsung Galaxy S2 gibi modeller yer alıyor
  • iPhone 4‘ te çalışmayacak. Ancak kullanıcılar; iPhone ‘4S, 5, 5S, 5C, 6′ gibi telefon modellerine iOS 9 güncellemesini yaparlarsa WhatsApp’ı çalıştırabilecekler

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “WhatsApp Artık O Telefonların Fişini Çekiyor!” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

“WhatsApp’ ta Bireysel veya Grup Sohbetlerinin Dışarı Aktarımı” haberini okumak için buraya tıklayın

“WhatsApp’ da Sohbet Konuşmalarını Sabitleme Ne İşe Yarar?” haberini okumak için” haberini okumak için buraya tıklayın

“WhatsApp’ da Resimleri Kalite Kaybı Olmadan Gönderme” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.