Whatsapp Bildirimleri Kilit Ekranında Görünmesin

Whatsapp Bildirimleri Kilit Ekranında Görünmesin

Herkes tarafından tercih edilen ve kullanıcılar arasında kesintisiz mesajlaşma ağı kuran Whatsapp’ ı gerek özel hayatımızda gerekse iş hayatımızda aktif olarak kullanmaktayız. Görüşmelerimiz özel olabileceğinden mesajlarımızı gizleme ihtiyacı duyabilmekteyiz. Whatsapp’ ta “Bildirim ekranında mesajlar görünmesin” diyorsanız, aşağıdaki ayarları uygulayarak mesajlarınızı güvene alabilirsiniz.

Telefonu aktif olarak kullanmadığımız zamanlarda yani kilit ekranındayken mesaj geldiğinde kimden geldiği ve içeriğin bir bölümü görünmekte. Bu durumdan dolayı da çoğu akıllı telefon kullanıcısı oldukça rahatsız olmakta. Mesajların görünürlüğünü ortadan kaldırmak için bildirim ayarlarının düzenlenmesi gerekmektedir.

iPhone cihazlarda;

  • Ayarlar > Bildirimler > Gelen pencereden WhatsApp sekmesine dokunun
  • Ardından Kilit Ekranda Göster seçeneğini Pasif hale getirin

whatsapp-bildirimleri-kilit-ekraninda-gorunmesin-1

Bahsetmiş olduğum ayarların yapılmasının ardından yeni bir mesaj aldığınızda gelen bildirimler artık kilit ekranındayken gözükmeyecektir. Bu sayede bilgi güvenliğinizi üst seviyeye çıkartmış olacaksınız.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.