WhatsApp Bilgilerinin Facebook’ ta Paylaşılmasını İstemiyorsanız, Bunu Yapın!

WhatsApp Bilgilerinin Facebook’ ta Paylaşılmasını İstemiyorsanız, Bunu Yapın!

WhatsApp, iOS ve Android platformlarında yayınladığı güncelleme ile artık bilgileri Facebook ile paylaşacağını duyurdu. Tabi bilgilerin Facebook’ ta paylaşılmasını istemeyebilirsiniz, bunu engellemenin bir yöntemi de bulunuyor. Nasıl mı?

Dünyanın en popüler ve de en çok tercih edilen kullanıcılar arasında kesintisiz mesajlaşma ağı kuran WhatsApp’ ta, Facebook’ un yararına kullanabilmek için bilgilerinizi Facebook ile paylaşacağını duyurmuştu.

Tabi ki WhatsApp’ ta yer alan bilgilerin paylaşımı için sizden izin alması gerekiyor. Güncellemenin ardından iOS ve Android platformlarında WhatsApp uygulamasını açmak istediğinizde bilgilerinizin Facebook ile paylaşılacağı yönünde bir onay bilgisiyle karşılaşıyorsunuz. Burada onayla butonuna tıklarsanız, bu bilgilerin kullanılmasını kabul etmiş olacaksınız. Tabi bunu onaylamama imkanınız da bulunmaktadır.

whatsapp-bilgilerinin-facebook-ta-paylasilmasini-istemiyorsaniz-bunu-yapin-1

Burada yer alan “Facebook’ un bana daha iyi bir reklam ve ürün deneyimi sunabilmesi için, WhatsApp ürün bilgimi Facebook’ la paylaş. Bu ayarla sohbetleriniz ve telefon numaranız paylaşılmaz” açıklamasının yanındaki kutucuğu seçili bırakırsanız bu paylaşıma onay vermiş olacaksınız. Ancak kutucuğun işaretini kaldırıp, Onayla dediğiniz takdirde WhatsApp bilgileriniz Facebook’ ta paylaşılmayacaktır.

Sonuç olarak bu bilgilerin Facebook’ ta paylaşılması sizin onayınıza bağlı, siz istemediğiniz taktirde WhatsApp bilgileriniz kesinlikle paylaşılmayacaktır.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.