WhatsApp’ da Resimleri Kalite Kaybı Olmadan Gönderme

WhatsApp’ da Resimleri Kalite Kaybı Olmadan Gönderme

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle SMS‘ lerin yerini alan kullanıcılar arasında kesintisiz mesajlaşma ağı kuran ve her geçen gün yenilenerek kullanıcılarına yepyeni özellikler sunan WhatsApp uygulaması ile telefonunuzdaki fotoğraf, video, kişiler ya da konum bilgilerinizi başka WhatsApp kullanıcılarıyla paylaşabilmeniz mümkün. 

WhatsApp‘ da mesajlaşmanın yanında fotoğraf göndermek, kullanabileceğiniz en pratik yoldur.

WhatsApp’ da Fotoğrafları Orijinal Haliyle Gönderin!

Özel bir günde ya da herhangi bir ortamda o günün anısına mutlaka fotoğraf çekeriz. Fotoğrafı çeken kişi, diğer kişilere bu görüntüyü ulaştırması gerekmektedir. Tabi bu iş için en pratik ve mantıklı yol WhatsApp’ tır. Yalnız şöyle de bir durum var ki, WhatsApp üzerinden gönderilen fotoğrafların boyutu küçüldüğünden doğal olarak kalitesi de düşmektedir. Her ne kadar fotoğraflar karşı tarafa iletilse de, fotoğraf orijinale göre kalitesi ve boyutu düşmüş olarak gitmektedir.


WhatsApp, Resim Kalitesiyle Oynamasın!

Gönderilen fotoğrafın kalitesi düşmeden karşı tarafa iletilmesi isteniyorsa bunun elbette bir yolu bulunmaktadır. Gönderilmesini istediğiniz herhangi bir resmi Medya olarak değilde, Belge olarak gönderdiğinizde fotoğrafın boyutunda herhangi bir küçülme olmayacak ve buna bağlı olarakta görüntü kalitesi düşmeyecektir. Bu işlem sayesinde fotoğraf orijinal haliyle karşı tarafa ulaşacaktır.


WhatsApp, Resim Boyutu ile Oynamasın!

  • Öncelikli olarak resim gönderilmesini istediğiniz kişinin sohbet penceresine ulaşın ve ardından Dosya Eklemek / Göndermek için kullanılan ataç görünümlü simgeye dokunun
  • Açılan kısımdan Kamera ya da Galeri seçimleri yerine en başta bulunan Belge seçimine dokunun
  • Sonrasında belgelerinizin yer aldığı bölüm karşınıza gelecektir. Yalnız bu alanda resim dosyalarının olmadığını sadece PDF uzantılı dosyaların bulunduğunu göreceksiniz. Tabi bizim amacımız resim dosyalarına ulaşmak bunun için başka dizinlere bakılması gerekmekte
  • Eğer gönderilmesini istediğiniz resim bu kısımda yer almıyorsa, üst tarafta yer alan Diğer belgelere göz atın… seçimine dokunun
  • Daha sonra telefonunuzdaki resmi bularak seçin

Yapılan bu işlemlerin ardından örneğin BilisimBiLGi-gönderilecek-resim.jpg” Kadir kişisine gönderilsin mi? diye bir soruyla karşılaşacaksınız. Bunu onaylamanız üzerine fotoğraf karşı tarafa orijinal haliyle, boyut küçülmesi olmadan ve buna bağlı olarakta görüntü kalitesi düşmeden gönderilecektir.

WhatsApp’ da resimleri kalite kaybı olmadan gönderme konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

WhatsApp’ da Ne Kadar Yazıştığınızı ve Ne Ölçü de Medya Gönderdiğinizi Öğrenin

WhatsApp’ ta Sesli Mesajları Gizlice Dinleyin!

WhatsApp’ ta Arşivlenmiş Sohbetler Nerede Bulunmaktadır?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.