WhatsApp Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

WhatsApp Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle SMS‘ lerin yerini alan ve her geçen gün yenilenerek kullanıcılarına yepyeni özellikler sunan WhatsApp‘ ı artık kullanmak istemiyor ve bu uygulamayı cihazdan nasıl kaldırabilirim diyorsanız, makalenin devamına göz atmanız yeterli olacaktır.

Silme işlemini gerçekleştirdiğinizde tüm bilgi ve mesaj geçmişinin cihazdan kaldırılmasının yanı sıra kişi listelerinde görünmeyecek ve dahil olunan tüm gruplardan da ayrılmış olacaksınız. WhatsApp uygulamasını silme işlemine başlamadan önce bu bilgileri bilmenizde fayda olduğunu söyleyebilirim. Bu uyarının ardından hesap silme işlemlerine artık başlayabiliriz.

WhatsApp Hesabını Nasıl Silebilirim?

  • Öncelikli olarak cihazından WhatsApp uygulamasına giriş yapın
  • Gelen ekranda hemen alt tarafta yer alan ” Ayarlar ” seçeneğine ve ardından ” Hesap ” seçimine tıklayın

WhatsApp-Hesap-Silme-1

  • Hesap ekranına girildiğinde en alt kısımda yer alan ” Hesabımı Sil ” seçimine tıklayın
  • Yapılan bu işlemin ardından telefon numarası girebileceğiniz bir ekran karşınıza gelecek, bu alana WhatsApp’ a tanımlı olan numaranızı yazın ve ” Hesabımı Sil ” tuşuna tıklayın

WhatsApp-Hesap-Silme-2

  • Bu işlemlerin ardından WhatsApp hesabınız silinecektir
  • Bu işlemleri iOS yada Android sistemine sahip cihazlar üzerinde uygulayabilirsiniz

WhatsApp’ ı artık kullanmak istemeyen kullanıcıların yaptıkları en büyük hata, uygulamanın cihaz üzerinden kaldırılmasıyla silinecek olduğu düşüncesidir. Uygulamayı cihazdan kaldırdığınızda hesap silinmiyor. WhatsApp ile ilişiğiniz tam anlamıyla kesilmek istendiğinde yukarıda yer alan adımların takip edilmesi yeterli olacaktır.

WhatsApp hesap silme işlemi nasıl yapılır sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.