WhatsApp Sohbetlerinizde Fotoğraf ve Videoları Gizleyin

WhatsApp Sohbetlerinizde Fotoğraf ve Videoları Gizleyin

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle SMS‘ lerin yerini alan kullanıcılar arasında kesintisiz mesajlaşma ağı kuran ve her geçen gün yenilenerek kullanıcılarına yepyeni özellikler sunan WhatsApp‘ ta, sohbet edilen kişilerle yazışmanın yanı sıra fotoğraf ve video paylaşımlarında bulunmaktayız. Yapılacak ufak bir işlem sayesinde arkadaşınız ya da telefonunuzu ele geçiren bir kişi sohbet ettiğiniz kişilerle ilgili olan medya dosyalarını karıştırmak istediğinde bulamayarak, hüsrana uğrayacaktır.

WhatsApp’ da sohbet ettiğiniz kişilerle paylaşmış olduğunuz fotoğraf ve video paylaşımlarının başkaları tarafından görüntülenmesini istemeyebilirsiniz. Bunun için yapılması gerekli olan işlem medya dosyalarının gizlenmesidir. Peki, nasıl?

Android’ de WhatsApp Sohbetlerinde Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gizlenir?

  • WhatsApp sohbetlerinde fotoğraf ve videoları gizlemek için öncelikli olarak gerekli olan bu özelliği etkin hale getirmek istediğimiz sohbete giriş sağlayın
  • Daha sonra sohbet penceresi üzerinde en üstte yer alan kişinin ya da grubun ismine dokunun
  • Gelen pencerede sohbet ile alakalı; bildirimleri sessize alma, özel bildirimler oluşturma ve yıldızlanmış mesajlar gibi bir çok özellik yer almakta. Bu özelliklerin yanı sıra Medya görünürlüğü de gelen güncellemeyle bu menü üzerinde yerini almıştır
  • Medya görünürlüğü seçeneğine dokunun ve ardından Hayır seçimine dokunun

Yapılan bu işlemlerin ardından Android akıllı telefon üzerinde medyanın yanı sıra dahili depolama alanında bulunan WhatsApp Images içerisinden de bu bilgilerin ulaşılmasının önüne geçmiş olacaksınız.

Tekrardan sohbet ettiğiniz kişi üzerindeki medya görünürlüğünü oluşturmak istiyorsanız, yukarıdaki adımları takip ederek, medya görünürlüğünü etkin (Evet) hale getirmeniz yeterli olacaktır.

WhatsApp sohbetlerinizde fotoğraf ve videoları gizleyin konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

WhatsApp’ ta Sesli Mesajları Gizlice Dinleyin!

WhatsApp’ ta Sohbet Geçmişi Mail ile Nasıl Gönderilir?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.