WhatsApp Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

WhatsApp Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle SMS’ lerin yerini alan mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, her ne kadar kullanıcılar tarafından sevilen bir uygulama olsa da “Last Seen” yani “Son Görülme” özelliği kimi zaman sorun oluşturabiliyor. Eğer sizde bu durumdan rahatsızlık duyuyorsanız, bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Nasıl mı? İşte cevabı…

whatsapp-ozellikleri

Günümüzün popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ ta yer alan “Son Görülme” özelliği, kişilerin çevrimiçi olup olmadığıyla ya da WhatsApp’ ı en son ne zaman kullandıklarını göstermesi ile ilgilidir. Tabi bu durum kişinin mesajınızı okuduğu anlamını taşımaz. WhatsApp kullanıcılarının büyük bir bölümünün hoşuna gitmeyen bu özelliği devre dışı bırakmanız elbetteki mümkün.

Neyse sözü fazla uzatmadan WhatsApp’ ta yer alan bu özellik, iPhone‘ da ve Android cihazlarda nasıl devre dışı bırakılır? İşte “Son Görülme” özelliğini kapatma yöntemi…

WhatsApp’ ta “Last Seen” yani “Son Görülme” özelliği iPhone’ da nasıl kapatılır?

  • iPhone cihazınızdan WhatsApp uygulamasını açın. Burada alt kısımda yer alan “Ayarlar” bölümüne tıklayın.
  • Ayarlar menüsü içerisinde yer alan “Hesap” bölümüne girin.
  • Daha sonra karşınıza gelen seçeneklerden “Gizlilik” sekmesine girin.
  • Gizlilik bölümü içerisinde yer alan “Son Görülme” seçeneğinden “Hiç kimse” yi seçiyorsunuz.

WhatsApp’ ta “Last Seen” yani “Son Görülme” özelliği Android’ te nasıl kapatılır?

  • Yukarıda iPhone cihazlarda bahsettiğim adımları Android cihazlarda da aynı şekilde uyguluyoruz.

Yukarıda yapılması gereken işlemler yapıldıktan sonra “Son Görülme” artık karşı tarafa iletilmeyecek. Eğer gizlilik ayarlarından son görülme zamanı paylaşılmayacak şekilde ayarlanırsa, sizde diğer kullanıcıların son görülme zamanlarını göremeyeceğinizi belirtmek isterim.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.