Windows 10′ a Otomatik Yükseltme Nasıl Kapatılır?

Windows 10′ a Otomatik Yükseltme Nasıl Kapatılır?

Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemine sahip bilgisayarlar, önümüzdeki haftadan itibaren gelecek otomatik güncelleştirme ile Windows 10′ a yükseltilecek. Var olan sistemlerinde kalmayı düşünen kullanıcılar bu otomatik güncelleştirmeyi devre dışı bırakabilirler.

windows-10

Önümüzdeki haftadan itibaren otomatik olarak devreye girecek olan güncelleme Windows 7 ve Windows 8 sistemlerini Windows 10‘ a yükseltecek. Tabi ki, yapılacak ufak bir ayar sayesinde otomatik güncellemenin kapatılarak sistemin Windows 10 güncellemesinin önüne geçebilirsiniz. Nasıl mı?

Yapılacak olan işlemler Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerinde tamamen aynı.

Öncelikli olarak Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Windows Update bölümüne ulaşın.

bilisimbilgi.com

Sol menüde yer alan Ayarları değiştir yolunu izleyerek, Önemli güncelleştirmeler başlığı altında yer alan Güncelleştirmeleri hiçbir zaman denetleme (Önerilmez) seçeneğini seçiyoruz.

bilisimbilgi.com

Yapılması gereken işlem bu kadar. Artık güncelleştirmeler sisteminize otomatik indirilmeyecek ve yüklenemeyecektir. Tabi bu sayede Windows 10′ da otomatik yükseltmeyi durduracaktır. Son olarak seçilen bu tercihle birlikte kritik olan güvenlik güncelleştirmelerini de kaçırmış olacağınızı hatırlatmakta fayda var.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.