Windows 10 Açılış Ekranındaki Animasyon Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Windows 10 Açılış Ekranındaki Animasyon Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Kullanıcılar tarafından kısa zaman içerisinde beğenilen ve birçok bilgisayar üzerinde yerine alan Windows 10 işletim sisteminde yeni bir hesap oluşturulduğunda yada cihazı sıfırladığınızda “Merhaba“, “Geldiğinize sevindik“, “Sizi heyecanlandıracak bir sürü harika özellik var” yazısıyla karşılaşılmakta. Açılış sırasında biraz fazla zaman alan ve çoğu kullanıcı tarafından da hoşlanılmayan Windows 10‘ un bu ekran görüntüsü nasıl devre dışı bırakılır? Yapılması gereken işlem hakkındaki bilgiyi sizinle paylaşmak istedim.

Açılış ekranındaki animasyonu devre dışı bıraktıktan sonra yeni bir kullanıcı hesabı oluşturmanız halinde açılış daha kısa sürecek ve bu ekran ile artık karşılaşmayacaksınız. Windows 10 Pro işletim sisteminde Grup İlkesi Düzenleyicisi üzerinden ayarlayabilirsiniz.

Windows 10 Açılış Ekranındaki Animasyonu Devre Dışı Bırakma

  • Öncelikli olarak Windows + R tuş kombinasyonu ile Çalıştır ekranını açın
  • Ardından gpedit.msc yazarak, Enter tuşuna basın
  • Daha sonra Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem > Oturum Açma adımlarını izleyin
  • Sağ tarafta yer alan İlk oturum açma animasyonu değeri bulun ve çift tıklayarak, Devre Dışı bırakın

windows-10-acilis-ekranındaki-animasyon-nasil-devre-disi-birakilir-1

Windows 10′ da açılış sırasında biraz daha fazla zaman alan ekrandaki animasyonu devre dışı bırakmak işte bu kadar kolay.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.