Windows 10′ da Arama Çubuğu Nasıl Kaldırılır?

Windows 10′ da Arama Çubuğu Nasıl Kaldırılır?

Windows 10 ile birlikte görev çubuğunda hayatımıza giren “Arama Kutusu” olarakta adlandırabileceğimiz bu özelliği kaldırmak istiyor, ancak bu işlemin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız. İşte cevabı.

Windows-10-gorunum

Kısa zaman içerisinde kullanıcılar tarafından beğeni kazanan ve birçok bilgisayar üzerinde yerini alan Windows 10 işletim sistemi her geçen gün yeni özellikler ile karşımıza çıkmakta. Windows 10 ile birlikte görev çubuğu üzerinde hayatımıza giren Arama Çubuğu özelliği işlev bakımından her ne kadar fayda sağlasa da, rahatsız edici de olabiliyor. Eğer sizde rahatsızlık duyuyor ve bu özelliği nasıl devre dışı bırakabilirim diyorsanız. Aşağıdaki adımları takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Arama Kutusu’ nun görev çubuğu üzerinde görünmesini istemiyorsanız yapılması gereken işlemler;

  • Görev çubuğu üzerinde sağ tıklayın.
  • Açılan pencereden Ara seçeneği üzerine geldiğinizde, açılacak yeni pencerede “Gizli“, “Arama simgesini göster“, “Arama kutusunu göster” şeklinde seçenekler karşınıza gelecek. Buradan “Gizli” seçtiğimiz zaman arama çubuğunun görünmesini engellemiş olursunuz.
  • Tabi “Arama Kutusu” nu tamamen devre dışı değilde sadece simge durumunda göstermek istiyorsanız da “Arama simgesini göster” seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

bilisimbilgi.com

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.