Windows 10′ da Ekranı Hızlıca Kilitleme Kısayolları

A+
A-
Windows 10′ da Ekranı Hızlıca Kilitleme Kısayolları

Kullanılmadığında bilgisayarın kilitli tutulması ciddi anlamda önemlidir. Bu sayede siz cihazdan uzaktayken davetsiz misafirlerin müdehale etmesinin önüne geçmiş olursunuz. Tabi daha önemli olanda dosya ve parolaların ele geçirilmesi ve hatta çevrimiçi hesapların kötüye kullanılmasının önüne geçilmesi, ekranın kilitlenmesi ile sağlanabilmektedir.

Çoğu kullanıcı bilgisayarından kalktığı an bu yönteme başvurur. Bilgisayarı kilitlemenin en basit ve en kolay yolu şüphesiz ki, klavyedeki kısayolu uygulamaktır. Peki, Windows 10‘ da kilidi devreye alabilmek için kullanabileceğimiz kısayollar hangileridir?

  • Aşağıda yer alan tuş kombinasyonu kullanılarak, ekrandaki kilitle seçeceğine tıklayın

CTRL + ALT + DELETE


  • Aşağıda yer alan tuşlara aynı anda bastığınızda ekranı kilitlemiş olacaksınız

Windows + L


  • Başlat butonu. Görev çubuğunda yer alan Başlat butonuna tıklayın. Daha sonra Kullanıcı Hesap simgesine tıklayın. Kilitle seçeneği karşınıza gelecektir. Bu şekilde ekranı kilitleyebilirsiniz

Windows işletim sistemi hakkında merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz.”Windows 10′ da Ekranı Hızlıca Kilitlemenin Kısayolları” konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

Program Ekle/Kaldır’ a Ulaşabilmenin Yolları

Açılışta Çalışmaya Başlayan Programlar Ne Kadar CPU Harcamakta

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.