Windows 10′ da Gelen Bildirim Sesi Nasıl Kapatılır?

Windows 10′ da Gelen Bildirim Sesi Nasıl Kapatılır?

Kullanıcılar tarafından kısa zaman içerisinde beğenilen ve birçok bilgisayar üzerinde de yerini alan Windows 10, her ne kadar gelen özellik bakımından faydalı olsa da uygulama yada ayarlardan alınan sesli bildirimler kullanıcıları rahatsız etmekte. Eğer bu sesli bildirimlerden sizde rahatsızlık duyuyor ve yapılması gereken işlemin ne olduğunu merak ediyorsanız, makalenin devamına göz atabilirsiniz.

Tabi ki gelen bildirimlerin farkında olmak isteriz, ama gerek ortak çalışma alanlarında kullanılan bilgisayarlardan gerekse kişisel olarak  kullandığımız bilgisayardan alınacak çok sayıda sesli bildirim herkesi rahatsız da edebilir. “Başlat menüsü, Ayarlar, Sistem ayarları, Bildirimler ve eylemler” içerisinden sesli bildirimlerin sessize alma seçeneğini Microsoft, kullanıcılara sunmamış. Tabi ki Windows 10′ da bildirimleri tamamen kapatmadan sadece seslerini kapatmanın bir imkanı bulunmakta. Nasıl mı?

Windows 10 ‘da bildirimleri tamamen kapatmadan sadece bildirim sesleri nasıl kapatılır?

  • Öncelikli olarak Görev Çubuğu üzerinde yer alan Hoparlör simgesi üzerinde mouse sağ tuşu ile tıklayın
  • Gelen liste içerisinden ” Ses Efekti ” seçeneğine tıklayın

Windows-10-Bildirim-Sesi-1

  • Gelen pencereden ” Bildirim ” bulun ve alt tarafta Sesler başlığı altında yer alan açılır menüden ” Yok ” seçimini seçip, Uygula ve Tamam butonlarına tıklayarak ayarları kaydetmeniz yeterli olacaktır

Windows-10-Bildirim-Sesi-2

  • Bu işlemlerin ardından artık alınan bildirimleri sessiz alabileceksiniz

Windows 10′ da gelen bildirim sesi nasıl kapatılır sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.