Windows 10’ da Gizli Dosyalar Görünür Hale Nasıl Getirilir?

Windows 10’ da Gizli Dosyalar Görünür Hale Nasıl Getirilir?

Sistem tarafından korunulan gizlenmiş dosyaları bazı durumlarda görünür hale getirmeniz gerekebilir. Ne yaptığınızın farkındaysanız yapılan bu işlem güvenilir ve herhangi bir sıkıntı yaratmamaktadır. Tabi ne yaptığınızı bilmiyorsanız da gizli kalmalarında fayda olduğu için bırakın gizli kalsınlar..

 

Windows 10 üzerinde de daha önceki işletim sistemlerinde olduğu gibi sistemin daha rahat ve kullanıcı duyarlı olabilmesi adına sistem klasörleri gizli olarak bulunmaktadır. Peki sistem tarafından korunulan gizlenmiş sistem dosyaları Windows 10’ da nasıl görüntülenir? sorusunun cevabını oldukça basit olan yöntemle anlatmaya başlayalım.

Windows 10 işletim sistemi üzerinde gizli olarak bulunan dosyaları görünür hale getirmek için yapmanız gerekenler şu şekilde;

  • Klasör seçeneklerini açmak için öncelikli olarak masaüstünde bulunan “Bu Bilgisayar” simgesi üzerinden ya da Windows + E tuş kombinasyonu ile dosya gezginini açın ve daha sonra yukarıda bulunan Görünüm sekmesi tıklayın.
  • Görünüm sekmesinde iken Göster/Gizle bölümünde yer alan Gizli öğeler‘ i aktif hale getirin.

bilisimbilgi.com Yapılan bu işlem sayesinde gizli olan dosya ve belgeler artık bilgisayarınızın tüm yerlerinde görünür hale gelecektir. Tabi işiniz bittikten sonra aklınızı karıştırmaması için tekrardan devre dışı bırakmayı unutmayın!

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.