Windows 10’ da Gizli Olan Dosyaları Görünür Hale Getirme

Windows 10’ da Gizli Olan Dosyaları Görünür Hale Getirme

Her geçen gün gelişerek kullanıcıların beğenisini kazanan Windows 10’ da, daha önceki işletim sistemlerinde olduğu gibi daha rahat ve kullanıcı duyarlı olabilmesi adına sistem klasörleri gizli olarak bulunmaktadır. Peki, korunma gerekçesiyle sistem tarafından gizlenmiş olan dosyalar nasıl görünür hale getirilir? Oldukça basit olan bu yönetimi anlatmaya başlayalım.

Sistem tarafından korunulan gizlenmiş dosyaları bazı durumlarda görünür hale getirmeniz gerekebilir. Ne yaptığınızın farkındaysanız yapılan bu işlem güvenilir ve herhangi bir sıkıntı yaratmamaktadır. Tabi ne yaptığınızı bilmiyorsanız da gizli kalmalarında fayda olduğu için bırakın gizli kalsınlar..

Windows 10’ da Gizli Olan Dosyalar Nasıl Görünür Hale Getirilir?

Windows 10 işletim sistemi üzerinde gizli olarak bulunan dosyaları görünür hale getirmek için yapılması gerekenler şu şekilde;

  • Klasör seçeneklerini açmak için öncelikli olarak masaüstünde bulunan “Bu Bilgisayar” simgesi üzerinden ya da Windows + E tuş kombinasyonu ile dosya gezginini açın ve daha sonra yukarıda bulunan Görünüm sekmesi tıklayın
  • Görünüm sekmesinde iken Göster/gizle bölümünde yer alan Gizli öğeler‘ i aktif hale getirin 

Yapılan bu işlem sayesinde gizli olan dosya ve belgeler artık bilgisayarınızın tüm yerlerinde görünür hale gelecektir. Tabi işiniz bittikten sonra aklınızı karıştırmaması için tekrardan devre dışı bırakmayı unutmayın!

Windows 10′ da gizli olan dosyaları görünür hale getirme konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

Windows 10’ da Klasör İçerisinden Komut İstemine Ulaşabilmenin Kısayolu

Windows 10′ da PDF Dokümanını Programsız Bölme

Gizli Olan Dosya Uzantılarını Göstermenin En Kısa Yolu

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.