Windows 10′ da Hızlı Erişimden Bu Bilgisayar’ a Geçiş Nasıl Sağlanır?

Windows 10′ da Hızlı Erişimden Bu Bilgisayar’ a Geçiş Nasıl Sağlanır?

Windows 10 işletim sistemi üzerinde Windows + E tuş kombinasyonu kullanıldığında hızlı erişim penceresine ulaşılmakta. Hızlı Erişim adıyla bilinen bu kısayol, Windows’ un diğer işletim sistemlerinde Bilgisayar’ a yönlendirirken Windows 10′ da ise Windows Gezgini penceresini karşımıza getirmektedir. Varsayılan olarak gelen bu erişimi eski haline getirmek için yapılması gerekenleri makalenin devamında bulabilirsiniz.

Windows 10′ da Hızlı Erişim Kısayolunu Değiştirme

  • Öncelikli olarak herhangi bir klasör açın
  • Açılan ekranda sol üst kısımda yer alan menü içerisinden Görünüm sekmesine tıklayın
  • Ardından açılan kısımda sağ tarafta yer alan Seçenekler‘ e tıklayın
  • Daha sonra Klasör Seçenekleri penceresi açılacak. Buradan Genel sekmesi başlığı altında yer alan Aşağıdakileri yapmak için Dosya Gezginini Aç diye ifade edilen kısımdaki açılır menüye tıklayın ve buradan Bu bilgisayar‘ ı seçin

Windows-10-hizli-erisim-bu-bilgisayar-1

  • Yapılan tüm bu işlemlerden sonra artık Windows + E tuşuna basıldığında hızlı erişim yerine direkt Bilgisayar penceresi açılacaktır.

Windows 10′ da Hızlı Erişim’ den Bu Bilgisayar’ a geçiş nasıl sağlanır sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.