Windows 10′ da Kaydırma Çubuğunu Gizleme ya da Görünür Yapma

Windows 10′ da Kaydırma Çubuğunu Gizleme ya da Görünür Yapma

Her geçen gün gelişen ve kullanım kolaylığı ile de kullanıcıların en çok tercih ettiği işletim sistemi olan Windows 10‘ da bulunan kaydırma çubukları, pencere açık ancak etkin olunmadığında otomatik olarak gizli durumda bulunmaktadır. Varsayılan olarak bu ayar gizli olarak gelmektedir. Tabi gizli kalmasından rahatsızlık duyuyor, sürekli görünür olmasını istiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Windows’ ta açık olan yalnız etkin durumda olmayan pencerenin kenarına fareyi getirdiğinizde kaydırma çubuğu görülmektedir. Kaydırma çubuğunu gizli ya da görünür olarak ayarlayabilirsiniz. Bu ayarlara ulaşabilmek için;

Windows 10′ da Kaydırma Çubuğu Nasıl Gizlenir ya da Görünür Yapılır?

  • Öncelikli olarak Başlat menüsüne ardından Ayarlar‘ a tıklayın
  • Gelen Windows Ayarları penceresinden Erişim Kolaylığı seçeneğine tıklayın
  • Daha sonra açılan pencereyi aşağıya doğru kaydırın. Windows’u sadeleştirin ve kişiselleştirin menüsü altında “Windows’ta kaydırma çubuklarını otomatik olarak gizle” seçeneğindeki anahtarı kapalı konuma getirin

windows-10-kaydirma-cubugunu-gizleme-gorunur-yapma-1

  • Yapılan bu işlemin ardından herhangi bir pencere ile meşgul olmasanız dahi kaydırma çubuğu görünür halde olacaktır

Windows 10′ da kaydırma çubuğunu gizleme ya da görünür yapma konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.