Windows 10′ da Masaüstü Kısayolları Nasıl Eklenir?

Windows 10′ da Masaüstü Kısayolları Nasıl Eklenir?

Windows 10 işletim sistemini kullanmaya başladığınızda mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Sağ klik yapıldığında Gönder menüsü üzerinden Masaüstü (Kısayol oluştur) seçeneğini görememiş olabilirsiniz. Bu seçeneğin nerede olduğunu merak ediyor ve kullanmak istiyorsanız yapılması gerekenler yazının devamında.

Windows-10

Herhangi bir uygulama üzerinde sağ klik yapıldığında Gönder menüsünün altında yer alan Masaüstü (Kısayol oluştur) seçeneği Windows 8 işletim sistemi üzerinde mevcut olarak bulunuyordu. Ancak Windows 10′ da bu özellik yerini Başlangıç ekranına sabitle ve Görev çubuğuna sabitle seçeneklerine bıraktı. Tabi illaki de masaüstünde uygulamanın kısayol olarak yer almasını istiyorsanız işte size yapılması gerekenler;

  • Öncelikli olarak Başlat menüsüne girin ve Tüm uygulamalar’ a tıklayın.
  • Buradan kısayolunu oluşturmak istediğiniz uygulama üzerinde sağ klikleyin, buradan Diğer ve ardından Dosya konumunu aç seçeneğini tıklayın.
  • Açılan yeni pencere üzerinden de uygulamanın üzerinde sağ klikleyin ve ardından Gönder sekmesi altında yer alan Masaüstü (Kısayol oluştur) seçeneğine tıklayın. Bu işlem sayesinde uygulamanın kısayolu masaüstünüze gelmiş olacak.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.