Windows 10′ da Otomatik Güncelleştirmeler Nasıl Kapatılır?

A+
A-
Windows 10′ da Otomatik Güncelleştirmeler Nasıl Kapatılır?

Güncel olan bir Windows‘ un dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı sorun yaşama ihtimali düşüktür; bu doğrultu da otomatik güncelleştirmelerin devre dışı bırakılması önerilmemektedir. Ancak otomatik güncellemeler bazı durumlarda bilgisayarda sorunların yaşanmasına da yol açabilmektedir. Bilgisayarınızda yaşanabilecek sorunlardan dolayı sizde Windows Update’ i kapatmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Her ne kadar Microsoft, güncelleme servisi Windows Update ile güncellemeleri otomatik olarak yükleyerek bizlere güncel olan stabil bir yazılım sunmak istese de bazı sorunları da beraberinde getirebilir. Nasıl mı? Örneğin güncel sürümü olan herhangi bir donanım aygıtının yüklenmesi durumunda sorun çıkaracağından eminseniz, bu durum karşısında güncellemeleri almak istemeyebilirsiniz. Sonuç olarak güncelleştirmeleri otomatik almak istemiyor ve bu servisi nasıl devre dışı bırakabilirim diyorsanız. İşte cevabı..

  • Öncelikli olarak Windows + tuş kombinasyonu ile Çalıştır penceresini açın
  • Buradan gpedit.msc yazın ve ardından Tamam tuşuna basın

bilisimbilgi.com

  • Açılan pencerenin sol kısımında Bilgisayar Yapılandırması bölümünün alt kategorisi içerisinde yer alan Yönetim Şablonları kısmını genişletin. Daha sonra Windows Bileşenleri kısmını genişletin

bilisimbilgi.com

  • Genişletilen Windows Bileşenleri içerisinde Windows Update‘ i bulun. Daha sonra sağ tarafta ayarlamak istenilen başlıklar burada belirecektir. Bu kısımdan Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır başlığını göreceksiniz. Bu seçeneğe çift tıklayın

bilisimbilgi.com

  • Karşımıza gelen pencerede Etkin seçeneğini seçelim. Daha sonra alt tarafın aktif olacağını göreceksiniz. Alt kısımda ise Otomatik Güncelleştirmeyi Yapılandır seçeneğini resimdeki gibi 2 – Karşıdan yükleme ve kurma için beni uyar seçeneğini seçin ve daha sonra Uygula ve Tamam butonlarına tıklayın. Son olarak kişisel bilgisayarınızı yeniden başlatın.

bilisimbilgi.com

Sonuç olarak yapılan bu işlemlerden sonra Windows bu bilgisayara uygun güncelleştirmeler bulduğunda, kullanıcılara güncelleştirmelerin indirilmeye hazır olduğunu bildirir. Windows Update’ e gidildikten sonra kullanıcılar gerekli gördükleri güncelleştirmeleri indirebilir ve yükleyebilir.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.