Windows 10’ da Veri Kullanımını Görebilmenin Yolu

A+
A-
Windows 10’ da Veri Kullanımını Görebilmenin Yolu

Her geçen gün gelişen ve kullanım kolaylığı ile de kullanıcıların en çok tercih ettiği işletim sistemi olan Windows 10‘ da, “Wi-Fi ya da “Yerel Ağ Bağlantısı” nda toplamda hangi uygulamanın ne kadar internet kullandığını merak ettiğiniz oldu mu hiç?

Her kullanıcı bilgisayarında ne kadar internet kullandığının farkına varmak ister. “Wi-Fi” ya da “Mobil Veri” internet kullanımlarına akıllı telefonlarda bir özellik sayesinde ulaşabilirsiniz. Hangi uygulamanın toplamda ne oranda veri kullandığını rahatlıkla görebiliyorken, Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda veri kullanımı nasıl öğrenilebilir? konusuna yönelik bilgiye BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Windows 10’ da Veri Kullanımı Nasıl Öğrenilir?

Akıllı telefonlar üzerinden belirli bir kısma girilip gerekli kullanımları görebiliyorsak, Windows 10’ da yine bu verilere aynı şekilde ulaşabilmekteyiz. Yapılması gerekli olan işlem içinse; 

  • Öncelikle bilgisayarınızdan Başlat menüsüne ve ardından Ayarlar a tıklayın
  • Daha sonrasında açılan pencereden Ağ ve İnternet başlığını seçin
  • Ardından gelen kısımda sol tarafta yer alan menülerden Veri Kullanımı başlığını seçin

Karşınıza iki seçenek gelecek (Kablosuz Ağ Bağlantısı ve Yerel Ağ Bağlantısı), burada hangisi üzerinden ne kadar internet kullanıldığını görebilirsiniz. Tabi hangi uygulamanın ne kadar internet kullandığını da merak ediyorsanız, bağlantı türlerinin üzerine gelip tıklamanız yeterli olacaktır. Bu şekilde o bağlatı türüne ait verileri görüntülemiş olursunuz.

Windows hakkında merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz.  “Windows 10’ da Veri Kullanımını Görebilmenin Yolu” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Windows 10′ da Ekranı Hızlıca Kilitleme Kısayolları

USB Taşınabilir Aygıtlara Dosya Kopyalanmasını Engelleme

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.