Windows 10′ da Web Sitesini Başlat Ekranına Sabitleme

Windows 10′ da Web Sitesini Başlat Ekranına Sabitleme

Haber, teknoloji, forum siteleri ya da sosyal medya gibi her gün kullandığınız ve sıklıkla ziyaret ettiğiniz web sitelerini Windows 10 Başlat menüsünde yer almasını sağlayabilirsiniz. Peki Windows 10′ da Başlat menüsüne herhangi bir web sitesinin kısayolunu nasıl ekleyebilirsiniz?

Her kullanıcının gündelik ziyaret ettiği web siteleri bulunmaktadır. Sıkça kullanılan web siteleri için çoğu tarayıcı sık kullanılanlar tarzı bir özellik sunmaktadır. Tabi ki bunu kullanabilmek için öncelikli olarak tarayıcımızı açmamız gerekmektedir. Artık Windows 10 ile birlikte hazır Başlat menüsü yerini almışken ve bunu sıkça kullanıyorken niçin sık kullandığımız sitelerimizi buraya ekleyip, zamandan tasarruf etmeyelim.

Windows 10′ da Web Sitesi Başlat Menüsüne Nasıl Sabitlenir?

Microsoft Edge tarayıcısı ile Başlat menüsüne eklemek istediğiniz web sitesini açın ve sağ üstte bulunan üç nokta sekmeye tıklayın ve ardından “Bu sayfayı Başlangıç ekranına sabitle” seçeneğine tıklayın. Daha sonra bir onay kutusu belirecek ve siz onayladıktan sonra seçtiğiniz web sitesi Başlat menüsüne eklenecektir.

bilisimbilgi.com

Microsoft Edge kullanmayanlar Internet Explorer, Mozilla Firefox veya Google Chrome üzerinden aynı işlemi farklı yöntemlerle gerçekleştirebilirsiniz. Explorer kullanıcıları, istedikleri web sitesinin herhangi bir boş yerine sağ tıklayıp Kısayol oluştur seçeneğine tıklayarak, Chrome ve Firefox kullanıcıları ise web sitesinin linkini masaüstüne sürükleyerek istenen web sitesinin kısayolunu buraya oluşturmalı.

Daha sonra Windows + R tuş kombinasyonu ile Çalıştır penceresini açın ve ardından shell:programs komutunu girin. Karşınıza Başlat menüsünün programlarının yer aldığı klasör çıkacaktır. Masaüstüne oluşturduğunuz web sitesinin kısayolunu kopyalayıp bu klasörün ana dizinine yapıştırın.

bilisimbilgi.com

Yapılan bu işlemin ardından sık kullandığınız web sitesi Başlat menüsüne eklenecek, yalnız Tüm uygulamalar listesinde yer alacaktır. Web sitesini ön plana çıkarmak için liste içerisinde web sitesini bularak, sağ tarafta yer alan canlı kutucukların yanına sürükleyip bırakın. Artık bu işlem kullanılarak dilediğiniz web sitesini Başlat menüsüne sabitleyebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.