Windows 10′ da Wi-Fi Ağı Unut İşlemi Nasıl Yapılır?

Windows 10′ da Wi-Fi Ağı Unut İşlemi Nasıl Yapılır?

Windows 10 işletim sistemini kullanıyor ve bağlı bulunduğunuz herhangi bir ağın şifresini unutması için bir buton arayışına girdiyseniz, size meşakkatli olan bu yolda yardımcı olmak isterim.

windows-10-wifi-agi-unut

Kullanıcılar tarafından kısa zaman içerisinde beğenilen ve birçok bilgisayar üzerinde de yerini alan Windows 10, her ne kadar gelen özellik bakımından faydalı olsa da bazı durumlarına alışmak pek te kolay olmuyor. Kablosuz ağda yapılan şifre değişimleri ya da network yapısının değişmesi sonrasında yeni şifreyi girmeniz için Unut  seçeneğini kullanmanız gerekmektedir. Bu seçeneğe daha önceki sürümlerde rahat ulaşılabilirken, Windows 10′ da ağı unutma seçeneğini öyle bir yere atmışlar ki, sanki kimse rahat ulaşamasın demişler.

Herhangi bir ağı unutup, şifreyi tekrar girebilmeniz için gerekli olan bu seçeneğin nerede olduğuna bir bakalım.

  • Öncelikli olarak görev çubuğu üzerinde sağ tarafta yer alan Wi-Fi simgesine ve daha sonra açılan kısımdan Ağ ayarları seçeneğine tıklayın.

bilisimbilgi.com

  • Burada seçili olarak gelen ilk seçenek Wi-Fi’ nin hemen altında yer alan Wi-Fi ayarlarını yönet seçeneğine tıklayın.

bilisimbilgi.com

  • Gelen kısımda da en alt tarafta yer alan Bilinen ağları yönet kısmına geldikten sonra unutmak istenilen ağ üzerinde bir kez tıklayın ve Unut butonuna tıklayın.

bilisimbilgi.comUnut tuşuna basmanız ile artık o ağı unutur ve görev çubuğu üzerinde tekrar Wi-Fi simgesine tıklamanız sonucunda ise ağa yeni şifre yazılarak bağlantıyı sağlayabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.