Windows 10 Geri Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Kullanıcıların fikirlerine ve görüşlerine önem veren Windows 10 geliştiricileri belli aralıklar ile kullanıcılarından istediği uygulama ve sistem geri bildirimlerini tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

windows-10-geri-bildirim

Belli aralıklar ile istenen uygulama ve sistem geri bildirimleri her ne kadar kullanışlı bir özellik olarak görünse de olur olmaz yerlerde sürekli karşılanılması artık rahatsızlık edici boyuta ulaştı. Eğer sizde rahatsızlık duyuyor ve bu bildirimlerle karşılaşmak istemiyorsanız, yapılması gereken işlem oldukça basit.

  • Öncelikli olarak Ayarlar menüsüne ve oradan Gizlilik menüsüne tıklayın

bilisimbilgi.com

  • Sol tarafta menü altında bulunan Geri bildirim ve tanılamalar seçeneğine tıklayın, Geri bildirim sıklığı başlığı altında yer alan Windows benden geri bildirim istemeli seçeneğini Hiçbir zaman olarak değiştirin

bilisimbilgi.com

Yapılan bu işlemden sonra artık Windows 10 sizden geri bildirim talep etmeyecektir. Tabi ilerleyen zamanlarda da geri dönüş yapmak isterseniz Windows Geri Bildirim uygulamasını kullanabilirsiniz.

KILIC

KILIC

Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.