Windows 10 Güvenli Mod Konumunda Nasıl Açılır?

Windows 10 Güvenli Mod Konumunda Nasıl Açılır?

Kullanıcılar tarafından kısa zaman içerisinde beğenilen ve hemen hemen birçok bilgisayar üzerinde yerini alan Windows 10′ da adım adım güvenli moda nasıl girileceğinden bahsedeceğim.

windows-10

Windows 10 işletim sistemini kullananlar açılışta F8 tuşu ile birlikte Güvenli Mod (Safe Mode) ekranına ulaşamama sorunuyla mutlaka karşılaşmışlardır. Tabi Uzun zamandan beri çoğu eski Windows işletimini kullananlar için Windows 10′ da yapılan değişikler sonucunda kullanıcıları, bazı durumlarda alışkanlıklarından dolayı sıkıntıya soktuğu bi gerçek.

Artık Windows 10 ile gelen yenilikle beraber Güvenli Mod (Safe Mode) ekranına yapılacak bir işlem ile erişebileceğiz.

Windows 10 işletim sistemi üzerinde Güvenli Mod (Safe Mode) ekrana ulaşmak için

  • Öncelikle Başlat Menüsü üzerinden Aç/Kapa butonuna tıklayın ve daha sonra Shift tuşuna basılı tutularak Yeniden Başlat seçeneğine tıklayın.
  • Sistem yeniden başlamaya geçtiğinde daha önce karşılaşmadığımız bir menü gelecek. Bu menüde yer alan Sorun Gider seçeneğine tıklayın.

bilisimbilgi.com

  • Daha sonra “Gelişmiş Seçenekler” seçeneğine tıklayın.

bilisimbilgi.com

  • Gelen pencerede ise “Başlangıç Ayarları” na tıklayın.

bilisimbilgi.com

  • Karşınıza gelen ekranda “Yeniden Başlat” seçeneğine tıklayarak güvenli moda geçeceğimiz menüyü başlatın.

bilisimbilgi.com

  • Sistem yeniden başlatıldıktan sonra karşımıza gelen Başlangıç Ayarları başlığı altında yer alan “4- Güvenli Modu Etkinleştir” seçeneğinin seçilmesi ile Windows 10 işletim sistemi üzerinde Güvenli Mod ekranını çalıştırmış olacaksınız. Güvenli Mod ile işiniz bittiğinde sistemi yeniden başlatarak Windows’ u normal kullanmaya devam edebilirsiniz.

bilisimbilgi.com

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.