Windows 10 Page Fault In Nonpaged Area Hatası Nasıl Çözülür?

Windows 10 Page Fault In Nonpaged Area Hatası Nasıl Çözülür?

Yeni çıkan işletim sistemlerini kullandıkça zamanla bir takım sorunlarla karşılaşabilme durumu artıyor. Microsoft‘ un yeni işletim sistemi Windows 10‘ da her ne kadar eski işletim sistemlerine oranla çok daha az hata ile karşılaşıyor olsak da, gerçekten can sıkıcı bir takım hataları da olduğunu söylersek pekte yanlış sayılmaz. İşte bunlardan Page Fault In Nonpaged Area hatası.

Page Fault In Nonpaged Area hatası bilgisayar her açıldığında sürekli olarak bir uyarı butonu karşınıza çıkartan bir sorun, gerçekten sinir etmeye çalışan bir sorun olduğunu söyleyebilirim. Peki bu can sıkan durumdan nasıl kurtulabiliriz. Hazırsanız başlayalım.

Page Fault Area Sorunu Nasıl Çözülür?

Aslında yapılması gereken daha doğrusu kontrol edilmesi gereken iki nokta var;

  • Antivirüs programıyla alakalı bir sorun; bunun için yapılması gereken bu yazılımı cihazınızdan tamamen kaldırmalı yada devre dışı bırakmalısınız.
  • Eğer ilk durumda sorununuza çözüm bulamadıysanız bilgisayarınızda takılı olan Ram ile Ana kartınızın (Motherboard) uyumlu olduğu Mhz aralığını kontrol edin. Aralarında bir uyuşmazlık var ise bunu ortadan kaldırdığınızda sorununuz da çözülmüş olacaktır.

Bu sorunun üstesinden gelinebilmesi için yapılması gereken işlemler bu kadar.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.