Windows 7 & Windows 8 USB / DVD Download Tool [Resimli Anlatım]

Windows 7 & Windows 8 USB / DVD Download Tool [Resimli Anlatım]

Microsoft’ un kendi sitesinde yayınlamış olduğu Windows 7 USB/DVD Download Tool isimli küçük bir program. USB Bellek ile Windows 7 kurulumu gerçekleştireceğiz.

usb-boot-alani

windowsiconÖncesinde Windows 7 USB/DVD Download Tool programı indirin.

İlk olarak indirilen Windows 7 USB/DVD Download Tool dosyasına çift tıklayarak normal program gibi adım adım yüklenmesinden bahsedeceğim.

İlk pencerede Next diyerek devam edelim, diğer pencerede Lisans Anlaşması kutusunu seçip, Next diyoruz.

win7usbboot1                  win7usbboot2

Install dedikten sonra, gerekli yüklemeleri yapıyor, daha sonra Finish diyerek kurulumu bitiriyoruz.

win7usbboot3              win7usbboot5

Masaüstünde oluşan Windows 7 USB/DVD Download Tool simgeyi çift tıklayarak programı çalıştırıyoruz. İlk gelen pencerede Browse tuşuna basarak Windows 7 iso dosyasının olduğu yolu gösteriyoruz.

win7usbboot6

Dosyanın bulunduğu adresi gösterdikten sonra Next diyoruz.

win7usbboot7

 

Bu gelen pencerede setup dosyalarını nereye oluşturacağımızı soruyor, burada USB Deviceseçeneğini seçip, Next diyoruz. Kullanılacak Flash Bellek boyutu 4 GB olmalıdır.

win7usbboot8

 

Gelen penceredeBegin Copying seçeneği tıklayın. Burada bellek formatladıktan sonra gerekli olan setup dosyalarını flash bellek içerisine kopyalar.

win7usbboot9

Önyükleme işlemini gerçekleştirebilmek için BIOS’ ta Boot sekmesinden 1st Boot Device USB HDD yaparak kuruluma başlayabilirsiniz. Kolay gelsin…

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.