Windows Başlangıçtaki Hoşgeldin Yazısı Nasıl Değiştirilir?

Windows Başlangıçtaki Hoşgeldin Yazısı Nasıl Değiştirilir?

Windows işletim sistemi kullanıcıları bilgisayarın açılışı sırasında gözüken “hoşgeldin” ibaresinden sıkılmış olabilir ve bunu başka bir bilgiyle değiştirmek isteyebilirler. Bu işlemin nasıl yapıldığını olabildiğince kısa ve öz bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Kullanılan işletim sistemi (Windows 10 , Windows 8 , Windows 7 veya XP ) ne olursa olsun uygulanılacak metot aynı olup, yapılması gereken işlemde aslında çok basittir. Harici herhangi bir yazılım kullanmadan kayıt defterinde yapılacak ufak bir değişiklikle bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Başlangıçtaki Hoşgeldin Yazısı Nasıl Değiştirilir?

  • Öncelikli olarak Windows + tuş kombinasyonu ile Çalıştır penceresini açılım
  • Buradan Regedit yazılarak, Komut Defteri Düzenleyicisini başlatalım

bilisimbilgi.com

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

  • Daha sonra yukarıda adımlar takip edilerek kayıt girdileri alanına ulaşacağız. Bu adımlar takip edildiğinde ise sağ tarafta girdiler karşımıza gelecektir. LegalNoticeText kayıt bilgisi üzerinde çift tıklayıp, burada açılışta ne yazılmasını istiyorsanız 11 karakter ile yazabilirsiniz.

bilisimbilgi.com

Yukarıdaki verdiğim örnek bilgide winlogon klasörü üzerine tıklandığında sağ tarafta kayıtların olduğu alanı göreceksiniz, kırmızı kutu içerisinde gösterdiğim alana çift tıkladığınızda Dize Düzenle penceresi gelecek buradan girmek istediğiniz veriyi yazmanız yeterli olacaktır.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mftomas dedi ki:

    İşe yaramadı