Windows’ ta Yüklü Olan Programaların Seri Numaralarını Bulma

Windows’ ta Yüklü Olan Programaların Seri Numaralarını Bulma

Windows İşletim Sistemi üzerine gerektiği zaman bir takım programlar kuruyoruz. Bu kurulan programlardan ücretli olanlarında bizden lisans anahtarı veya seri numarasının girilmesi istenir, ücretsiz olanlarında ise genellikle ihtiyaç duyulmaz.

windows-baslangic-ekrani

Ola ki, işletim sisteminiz de bir sıkıntı meydana geldi, buna bağlı olarak sistemi tekrar kurma ihtiyacı duyacaksınız. Sistemi tekrar kurmadan önce yüklü olan ücretli programların lisans anahtarı veya seri numaralarının alınması gerekmektedir, tekrar kurulum aşaması için.

mykeyfinder-01

Windows İşletim Sistemi üzerinde yüklü olan tüm programların seri numaralarını öğrenmek aslında çok kolay, bunun için yapılması gereken MyKeyFinger isimli ücretsiz bir program desteği ile bu bilgileri öğrenmeniz mümkün. Programı bilgisayara yükleme işlemi bittikten sonra bu programın aktif olabilmesi için öncelikle yapılması gereken, ad, soyad ve e-posta adresinin girilip, “Get free unlock mail now” tuşuna tıklanması ile e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecek, bu gelen bağlantıya tıklandıktan sonra yazılımın aktivasyon işlemi gerçekleştirilmiş oluyor.

Program çalışmasıyla “Windows Kayıt Defteri” tarama işlemi yapılıyor, bu işlem bittikten sonra sistemdeki programların seri numaraları listelenmiş olacak, bu liste sonuçlarını ister yazıcı çıktısı şeklinde alabilirsiniz, isterse de PDF dokümanı olarak kaydedebilirsiniz.

MyKeyFinger ücretsiz programı buradan indirebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.