Windows Update 80072f8f Hatası ve Çözüm Yolu

Windows Update 80072f8f Hatası ve Çözüm Yolu

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlara veya Windows Phone telefonlar üzerine güncelleme yapılması esnasında karşılaşılan “80072f8f” hata kodu can sıkıcı olabiliyor.

windows-baslangic-ekrani

Windows 7 işletim sistemi üzerinde “Windows Update” başlığı altında “Güncelleştirmeleri denetle” dedikten kısa bir süre sonra “80072f8f” hatası ile karşılaştım. Bu hata kodunun nereden kaynaklandığını bulmak için biraz araştırma yaptıktan sonra bu sorunun dil, tarih, saat, ülke ve bölge ayarlarından kaynaklanabileceği sonucuna vardım.

“80072f8f” hatası bilgisayarınızdaki tarih ve saat doğru olmadan güncelleştirme işlemini başlattığınız zaman böyle bir sorun ile karşılaşılmakta. Bu sorun ile karşılaşmamak için bilgisayarınızın tarih ve saat ayarını güncel halde tutmanız yeterli olacaktır.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.