Word’ te Sayfalar Ters Sırada Nasıl Yazdırılır?

Word’ te Sayfalar Ters Sırada Nasıl Yazdırılır?

Bilgi yada fotoğrafların bilgisayar hafızasından kağıt üzerine çıkışını sağlayan birim olan yazıcıdan (printer) herhangi bir şey basılmak istendiğinde, muhtemelen herkes tarafından bilinen yada bilinmeyen işinize yarayacağını düşündüğüm bir ayrıntıyı sizinle paylaşmak istedim.

Bazen 50 sayfa, bazende 100 sayfalık bir belgeyi yazdırmaya kalktığımda, yazıcıdan 1. sayfadan başlayıp 100. sayfaya kadar yazdırıyor… Sonra haliyle biriken kağıtların en üstünde 100. sayfa; en altında ise 1. sayfa yer alıyor… Tabi bunları sıraya koymak için tekrar elde düzenlemek gerekiyor. Sonuç olarak 100 sayfalık bir belgeyi, 100. sayfadan geriye doğru yani 1. sayfaya doğru yazdırmak için ne yapabilirim? ” sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım.

Word’ te sayfaları ters sırada yazdırma

  • Öncelikli olarak üzerinde çalıştığınız ve yazdırmak istediğiniz Word dokümanını açın, ardından solda en üst tarafta yer alan ” Dosya ” sekmesine tıklayın
  • Gelen kısımdan ” Seçenekler ” e tıklayın

word-sayfalari-ters-sirada-yazdirma-1

  • Daha sonra karşınıza gelen Word Seçenekleri penceresinden ” Gelişmiş ” e tıklayın
  • Ekranı aşağıya doğru kaydırın karşınıza gelen ” Yazdır ” başlığı altında yer alan ” Sayfaları ters sırada yazdır ” onay kutusuna tıklayıp, Tamam denilmesi yeterli olacaktır

word-sayfalari-ters-sirada-yazdirma-2

Not: Yapılan bu işlem Word belgesi için geçerli olup, elinizde bulunan yazıcı bu özelliği destekliyorsa yazıcının özellikleri içerisinden gerekli olan ayarlamayı yapabilirsiniz.

Word’ te sayfalar ters sırada nasıl yazdırılır sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.