Word ve Excel’ de Açılan Son Dosyalar Nasıl Gizlenir?

A+
A-
Word ve Excel’ de Açılan Son Dosyalar Nasıl Gizlenir?

Yazı yazma ve metinlerin düzenlemesinde sağladığı kolaylıklardan dolayı kullanıcılar için çok önemli bir araç olan Microsoft Word‘ te  aynı zamanda numaralandırılmış sıralardan ve harfler ile isimlendirilmiş hücrelerden oluşan bir hesap tablosu programı olarak karşımıza çıkan Microsoft Excel‘ de muhtemelen de bir çoğumuz tarafından bilinen yada hiç bilinmeyen bir bilgiyi sizinle paylaşmak istedim. ” Word ve Excel’ de son olarak açtığım dosyaları görmekteyim. Bilgisayarı ortak olarak kullandığımdan son olarak üzerinde çalıştığım dosyaların görebilme düşüncesi beni rahatsız etmekte. Bunu nasıl devre dışı bırakabilirim? ” sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım.

Her ne kadar kişisel kullanımda oldukça kolaylık sağlayan bir özellik olsa da aynı bilgisayarın ortak kullanımı düşünüldüğünde mahremiyeti ihlal ettiği de bir gerçek. Bu özelliği devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Word ve Excel’ de açılan son dosyaları gizleyebilmek için

  • Öncelikli olarak Excel yada Word‘ ü açalım (Yapılacak olan tüm bu işlemleri Word ve Excel’ de aynı şekilde gerçekleştirebilirsiniz)
  • Ardından ” Dosya ” menüsüne tıklayalım
  • Daha sonra sol tarafta yer alan ” Seçenekler ” e tıklayın
  • Gelen pencerede yine sol tarafta yer alan ” Gelişmiş ” seçeneğine tıklayın ve ardından Excel’ de ” Görüntü ” başlığı altında yer alan ” Şu sayıda Son Çalışma Kitabi göster “, Word’ te ” Görüntüleme ” başlığı altında yer alan ” Görüntülenecek En Son Belge sayısı ” değerini sıfırlayın

Word-Excel-Acilan-Son-Dosyalari-Gizleme-1

  • Daha sonra Tamam tıklayın
  • Yapılan tüm bu işlemlerin ardından tekrar kontrol ettiğimizde son açılanların olmadığını görebileceksiniz

Word ve Excel’ de açılan son dosyalar nasıl gizlenir sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.