WordPress’ te Yazı Biçimleri Kısa Yoldan Aynı Hale Nasıl Getirilir?

WordPress’ te Yazı Biçimleri Kısa Yoldan Aynı Hale Nasıl Getirilir?

Bir web sitesi, blog yada uygulama oluşturmak için açık kaynaklı ve ücretsiz olarak sunulan güzel tasarımların yanı sıra güçlü özellikleri ile de dünyada en çok kullanılan WordPress‘ te muhtemelen de bir çoğumuz tarafından bilinen yada hiç bilinmeyen bir özellikten bahsetmek istiyorum. WordPress’ te tüm kelimeler aynı yazı biçimine nasıl dönüştürülür?

Ofis uygulamalarından alınan herhangi bir yazının WordPress’ e yapıştırılması sonucunda yazı tipleri birbirinden farklı olarak karşımıza çıkacaktır. Tabi bu durum, kötü bir görünüm oluşturmaktadır. Çözümü için aşağıda yer alan adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Öncelikli olarak birbirinden farklı olan yazı tiplerinin tamamını seçin
  • Daha sonra düzenlemelerin yapılacağı araç çubuğu kapalı durumdaysa öncelikli olarak ” Araç çubuğunu göster/gizle ” butonuna basarak yada ” Shift + Alt + Z ” tuş kombinasyonunu kullanarak açık durumuna getirin
  • Araç çubuğunda hemen alt kısımda yer alan Silgi yani ” Biçimlemeyi temizle ” simgesine tıklayın

WordPress-Yazı-Bicimleri-1

  • Bu işlemin ardından artık tüm yazı tipi aynı şekle dönüşecektir

WordPress’ te yazı biçimleri kısa yoldan aynı hale nasıl getirilir sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.