X-Ray Tarayıcısı MINI-Z, Güvenlik Güçlerine Kolaylık Vaat Ediyor

X-Ray Tarayıcısı MINI-Z, Güvenlik Güçlerine Kolaylık Vaat Ediyor

Elde rahat taşınabilmesi sayesinde dünyada ilk olacak X-Ray tarayıcısı MINI-Z teknolojisi ile büyük kolaylık sağlayacak.

xray-miniz

X-Ray tarayıcısı sabit şekilde konumlandırılarak yasa dışı nesnelerin bulunmasında güvenlik güçlerinin en büyük yardımcıları arasında olduğu bilinmekte. “AS&E” (American Science and Engineering) şirketi tarafından geliştirilen X-Ray teknolojisi sayesinde MINI-Z adını verdiği portatif boyutta cihazı küçülterek taşınabilir hale getirmeyi başardı.

Şüpheli durumda bulunan arabaları, eşyaları veya duvarları zararlı olabilecek nesnelerin taranması noktasında elde rahat taşınıp kullanılıyor olması sayesinde dar alanlara bile rahat girmesi ile büyük kolaylık sağlayacak. Cihaz tek taraflı olup, önünde bir görüntüleyici bulunmaktadır.

X-Ray tarayıcının simülasyonunu, MINI-Z‘ nin web sitesinde ayrıntılı olarak izleyebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.