Yavaşlayan iPhone’ larda Gereksiz Dosyaları Silme

iOS
A+
A-
Yavaşlayan iPhone’ larda Gereksiz Dosyaları Silme

Kullanıcıların en çok rahatsızlık duyduğu noktalardan birisi de biriken dosyalardan kaynaklı yavaşlama olarak ifade edilebilir. Zamanla biriken gereksiz dosyalar bir takım sorunları da beraberinde getiriyor. Kullanıcılarda olumsuz bir etki oluşturan bir diğer sorun ise depolama uyarısıdır. Her ne kadar indirilen uygulama cihazda belirli bir alan kaplasa da, gereksiz dosyaların kaldırılması cihazda yer kazanılması anlamında etkili olabilir. Yavaşlayan iPhone cihazlarında gereksiz dosyaları silme ve cihazları daha hızlı duruma getirebilmenin bazı yöntemleri elbette bulunmaktadır.

Gereksiz olan dosyaların silinmesi cihazın çalışması yönünde etkili olacağından kullanışlı olabilir. Bu bağlamda iPhone’ da bulunan gereksiz dosyaların temizlenmesi sürecin hızlı olması anlamında etkili olabilir. iPhone cihazlarında gereksiz dosyaların temizlenmesinin farklı yolları bulunmaktadır. Ancak en etkili ve en hızlı yolu cihazın yeniden başlatılmasıdır.

iPhone’ da Gereksiz Dosyalar Nasıl Silinir?

  • Cihazın güç tuşu ile birlikte ses açma/kapama tuşlarından herhangi birine bir süre basılı tutmak gerekir
yavaslayan-iphone-larda-gereksiz-dosyalari-silme
  • Ardından kapat butonu çıkacaktır. Bu butonu kaydırarak cihazı tamamen kapatabilirsiniz
yavaslayan-iphone-larda-gereksiz-dosyalari-silme
  • Cihazı birkaç dakikanın ardından yeniden başlatın, cihazın açılmasının ardından şifre ve SIM şifresinin yeninden girilmesi istenir

Genel itibari ile elektronik cihazlarda karşılaşılan sorunların çözümü için yeniden başlatılması en basit yöntemdir. Cihazın dinlenmesi için kullanılan son derece etkili yöntemdir. Cihaz yeniden başladıktan sonra gereksiz olan dosyalar otomatik olarak silinir. Ancak bu silinen dosyalar küçük dosyalardır. Yapılan bu işlemin ardından cihazın hızlı bir şekilde başladığı görülür.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Yavaşlayan iPhone’ larda Gereksiz Dosyaları Silme” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

“iPhone’ da Ayarlar İçerisinde Hızlı Arama Yapma” haberini okumak için buraya tıklayın

“iPhone’ u Kullanırken Gelen Çağrı ve Bildirimleri Engelleme” haberini okumak için buraya tıklayın

“iOS’ ta Uygulama Simgeleri Üzerindeki Bildirim Sayısı Gözükmüyor!” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.