YouTube Arama ve İzleme Geçmişi Nasıl Temizlenir?

YouTube Arama ve İzleme Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Popüler video paylaşım platformlarından biri olan YouTube’ ta yapılan aramaların yanı sıra hangi videoların ne kadar süre izlendiği gibi bilgiler YouTube’ un geçmişinde kayıt altında tutulduğunu biliyor muydunuz? Eğer aramış olduğunuz ya da izlemiş olduğunuz videoların ileride problem oluşturabileceğini düşünüyor, bu sorunun çözümü için yapılması gereken işlemin ne olduğunu merak ediyorsanız. O halde kayıt altına alınan geçmişin nasıl temizleneceğini adım adım birlikte inceleyelim.

youtube-arama-gecmisi

YouTube izleme ve arama geçmişi nasıl temizlenir?

  • Öncelikli olarak Google hesabınız ile oturum açın.
  • Daha sonra buraya tıklayarak, kayıt altındaki geçmiş sayfanız karşınıza gelecektir.
  • Burada “Geçmiş (History)”başlığında yer alan “İzleme geçmişi (Viewing history)” nde daha önce izlemiş olduğunuz videoları görmektesiniz. Videoların karşısında yer alan “X” simgesine tıklayarak izleme geçmişini tek tek kaldırabileceğiniz gibi “Tüm izleme geçmişini temizle” ye tıklamanız ile tamamını kaldırabilirsiniz.
  • Ayrıca yukarıdaki sekmelerden “Arama geçmişi (Search history)” ni tıklamanız ile de yapmış olduğunuz aramaları teker teker silebileceğiniz gibi “Tüm arama geçmişini temizle” ye tıklamanız ile tamamını kaldırabilirsiniz.

youtube-arama-gecmisi-1

youtube-arama-gecmisi-2

Arama ve izleme geçmişinizi tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız:

  • Geçmiş (History)” sekmesinde “İzleme geçmişi (Viewing history)” başlığı altında yer alan “İzleme geçmişini duraklat (Pause viewing history)” a tıklamanız yeterli olacaktır.
  • Geçmiş (History)” sekmesinde “Arama geçmişi (Search historybaşlığı altında yer alan “Arama geçmişini duraklat (Pause search history)” a tıklamanız yeterli olacaktır.

YouTube üzerinden aramış ya da izlemiş olduğunuz videoların kayıt geçmişinin nasıl temizleneceğini yukarıdaki adımlardan sonra öğrenmiş olduk. Her ne kadar tutulan kayıt geçmişinin silinmesi doğru olsa da daha önce izlemiş olduğunuz bir videoyu tekrar izlemek istiyor ancak videonun adını hatırlamasanız dahi geçmiş kayıtlardan ulaşabilmeniz için imkan sağladığı da göz ardı edilemez tabi.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.