YouTube-Otomatik-Video-Oynatma-Android-iOS

YouTube’ da Otomatik Video Oynatmayı Durdurma (Android & iOS)

Google’ ın video paylaşım platformu YouTube’ da herhangi bir video izlenilip bittiğinde, önerilen videoların aniden devreye girmesinden eğer siz de rahatsız duyuyorsanız bu durumun önüne geçebilirsiniz. Her ne kadar varsayılan olarak aktif gelse de, otomatik oynatma özelliği bir seçenek olarak sunulmuştur. Bu özelliği istersek devre dışı bırakabiliriz.

Önerilen videoların izlediğimiz videodan sonra aniden devreye girmesini, YouTube’ un otomatik video oynatmayı durdurma özelliğini sayesinde engelleyebilirsiniz.

YouTube’ da Otomatik Video Oynatma Nasıl Durdurulur? (Android & iOS)

YouTube uygulamasında otomatik olarak video oynatmayı durdurmak için;

  • Öncelikli olarak YouTube uygulamasına girin
  • YouTube uygulamasının ana ekran sağ üst köşesinde yer alan profil fotoğrafına dokunun
  • Seçenekler arasından İzlenme Süresi seçeneğine dokunun (Bu seçenek YouTube’ un yeni özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır) İzlenme Süresi özelliği aktif edildiğinde YouTube üzerinde toplamda kaç saat, kaç dakika video izlediğinizi analiz edebilirsiniz
  • İzlenme Süresi penceresinde ekranı hafifçe aşağıya doğru kaydırın ve Otomatik oynat seçiminin hemen yan tarafında yer alan Açık olan anahtarı Kapalı konumuna getirmeniz yeterli olacaktır

Butonu devre dışı bıraktıktan sonra YouTube uygulamasında izlediğiniz video bittikten sonra herhangi bir video otomatik olarak devreye girmeyecektir.

Otomatik oynat özelliğinin devre dışı bırakılması, önerilen videoların otomatik olarak devreye girmesini engellemektedir. Hücresel veri üzerinden interneti kullanıyorsanız, önerilen videoların otomatik olarak devreye girmesi internet paketinizin çok daha hızlı bir şekilde tükenmesine yol açacaktır.

YouTube’ da otomatik video oynatmayı durdurma konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

YouTube’ da Ne Kadar Süre Geçirildiğini Görme

YouTube’ da Bir Şarkının Otomatik Olarak Tekrar Çalmasını Sağlamak

YouTube’ da Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Akıllı Telefonlarda YouTube, Arka planda ve Kilit Ekranında Nasıl Açılır?

KILIC

KILIC

Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.