YouTube’ da Yüklediğim Videoları Nasıl Silebilirim?

YouTube’ da Yüklediğim Videoları Nasıl Silebilirim?

YouTube’ da daha önceleri yüklemiş olduğunuz videolardan herhangi birini silmek istiyor ama bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız. Aşağıdaki adımları uygulayarak YouTube’ a yüklemiş olduğunuz videoları rahatlıkla kaldırabilirsiniz.

youtube

  • Öncelikli olarak hesabınızla “Giriş” yapın
  • Buradan sağ üst tarafta yer alan kullanıcı simgesinin olduğu yere tıklayın, daha sonra “YouTube ayarları” sekmesine tıklayın
  • Daha sonra “Ek özellikler” başlığı altında yer alan “Ek özellikleri görüntüleyin” sekmesine tıklayın
  • Gelen kısımda “İçerik Oluşturucu Stüdyosu” başlığı altında yer alan “Video Yöneticisi” sekmesine tıklayın
  • Burada karşınıza daha önce yüklemiş olduğunuz tüm videolar, listelenmiş bir şekilde gelecektir
  • Silmek istediğiniz video ya da videoları işaretleyerek, yukarıda yer alan “Eylemler” açılır sekmesine tıkladıktan sonra “Sil” ile seçtiğiniz video ya da videoları silebilirsiniz. Ayrıca silmek istediğiniz videoyu seçtikten sonra “Düzenle” açılır sekmesine tıklayarak ta videoyu silebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemler yapıldıktan sonra silmek istediğiniz video ya da videolar YouTube’ dan tamamen silinmiş olacaktır. Arama sonuçlarında hâlâ videolarınız görüntüleniyorsa sıkıntı yapmayın, kısa bir süre sonra arama sonuçlarından da silinecektir.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. diyet dedi ki:

    Aslında hocam ne yaparsak yapalım gerçek manada silinmez onlar ama kullanıcı tarafından görünmez. Çünkü daha önce youtebe CEO’su böyle bir açıklama yapmıştı biz videoları tamamı ile silemeyiz telif haklarının temini nedeniyle. Önce yükleyen kişiyi belirlemek ve hakkını vermek amacıyla videolar bir sunucuda tutulmalıdır demişti.