YouTube Videolarını İstenilen Sürede Nasıl Başlatabilirim?

YouTube Videolarını İstenilen Sürede Nasıl Başlatabilirim?

Web dünyasında çok önemli bir yere sahip olan Google’ ın video paylaşım platformu YouTube üzerinde bir çok gizli özellik bulunmakta. Muhtemelen herkes tarafından bilinen ama unutulan, az bilinen yada hiç bilinmeyen özelliklerin de olduğunu söyleyebilirim. YouTube videoları için zamanlanmış bir bağlantı oluşturma özelliğini de örnek olarak verebilirim. Peki videolar için zamanlanmış bir bağlantı oluşturmak, diğer bir deyişle videoların istenilen dakika ve saniyede başlatabileceğinizi biliyor muydunuz?

YouTube videoları için zamanlanmış bağlantı nasıl oluşturulur?

Bu özellik sayesinde YouTube videolarını istediğim süreden nasıl başlatabilirim diye düşünmenize artık gerek kalmayacak. İlgili videonun bağlantısına kısa bir ekleme yaparak, daha önce yarım kalan yerden veya herhangi bir yerinden başlamasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemi yapmak oldukça kolay. YouTube videosunun linkinin sonuna aşağıda yer alan parametreyi eklemeniz yeterli olacaktır.

&t=(Dakika)m(Saniye)s

Örnek ile açıklayacak olursam, YouTube videosunun 1. dakikanın 12. saniyesinden itibaren görüntülemek istiyorsanız, dakika alanına ” 1 “, saniye alanına ” 12 ” eklediğiniz taktirde video belirlediğiniz zaman aralığında başlayacaktır.

” https://www.youtube.com/watch?v=6Ugaq6r6sQE&t=1m12s

Ayrıca bir blog sayfanız veya web siteniz var, bilgi verme amaçlı YouTube videosuna da yukarıda bahsetmiş olduğum gibi gerekli parametre de ekleyerek kullanabilirsiniz.

YouTube videolarını istenilen sürede nasıl başlatabilirim sorusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.