Yüz Tanıma Özelliği ile Akıllı Kapı Zili Chui Siparişe Açıldı

Yüz Tanıma Özelliği ile Akıllı Kapı Zili Chui Siparişe Açıldı

Bilindiği üzere teknolojinin gelişmesiyle telefon, tablet, saat, ayakkabı yada bileklik gibi her şeyin hayatımızda akıllanmaya başladığını söyleyebiliriz. Bu ürünlere ek olarak dünyanın en akıllı kapı zili olarak söyleyebileceğimiz ürün Chui, ilk olarak “Tüketici Elektroniği Fuarı” Consumer Electronics Show ( CES ) 2014 tanıtılmıştı.

chui-go1

Akıllı kapı zili olan Chui evinize üst seviyede güvenlik sağlayarak sistem tarafından tanımlanmayan kişiler içeri alınmıyor. Yüz tarama işlemi sayesinde kapınıza gelmiş olan kişi daha önceden sisteme tanıtılmış ise otomatik olarak kişiye kapı açılabiliyor. Tabi sisteme tanımlı olan kişilere otomatik olarak kapının açılıp içeriye geçiş izni verilmesi her ne kadar saçma gözükse de, bu durum için çözüm yolu kapınıza gelen kişi sisteme kayıtlı da olsa akıllı cihazınız üzerinden Chui’ ye komut verebilirsiniz.

Wi-Fi yolu ile çalışan akıllı kapı zili Chui, kapıya gelen kişileri sistem hafızasına kaydederek web platformu veya mobil cihazlar üzerinden takip edebilme yeteneğine sahip, aynı zamanda HD kamera, hoparlör ve yüksek kaliteli mikrofonu da üzerinde barındırıyor. Ürünün çıkış tarihi olarak birinci partinin son bahar aylarında çıkacağı, 2015 yılının başında ise ikinci partinin piyasaya sürüleceği ve fiyatının da 199 dolar olacağı söyleniyor. Türkiye üzerinden ön sipariş vermekte mümkün.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.